چهارشنبه، 19 بهمن 1401 - 10:35

۲ ملک معارض پروژه بزرگراه شمالی تملک شد

موانع تکمیل بزرگراه شمالی کرج رفع می‌شود.

آیین باور - تملک و آزادسازی املاک معارض در اجرای پروژه بزرگراه شمالی تداوم دارد و در این راستا  دو ملک معارض پروژه به مساحت یک هزار و ۲۸۰ مترمربع تملک و آزادسازی شد.

 

سرپرست اداره املاک و مستغلات شهرداری کرج، رحیم خانی، با اشاره به اینکه این دو ملک از سال ۹۵ در طرح تعریض پروژه مذکور قرارگرفته‌اند، گفت: به دستور شهردار کرج و با پیگیری‌های مستمر کارشناسان اداره کل املاک و مستغلات و حمایت شورای اسلامی شهر کرج در مدت کمتر از یک ماه نسبت به تملک و تعیین تکلیف آن‌ها اقدام شد.

وی با تأکید بر اینکه رفع معارضین پروژه بزرگراه شمالی در اولویت اصلی مدیریت شهری است، گفت: بسیاری از املاک در مسیر عملیات احداث پروژه بزرگراه تملک شده است و دو ملک معارض نیز در مسیر پروژه وجود دارد که با همکاری و همراهی مالکین نسبت به رفع موارد آن اقدام خواهد شد تا عملیات اجرایی پروژه با سرعت بیشتری انجام گیرد.

رحیم خانی عنوان کرد: رفع معارضین پروژه‌های شهری باهدف توسعه و آبادانی شهر، رفاه حال شهروندان و توجه به‌ضرورت اجرای طرح‌های کلان‌شهر انجام‌شده است.

 

آزادراه شمالی کرج کجاست؟ بیشتر بدانیم

طول      ۱۷٫۵ کیلومتر (۱۰٫۹ مایل)

تقاطع‌های بزرگ

انتهای شرقی         جاده چالوس

ادامه غربی           آزادراه شهدای البرز

انتهای غربی      خیابان خوارزمی حصارک (در حال ساخت)

آزادراه کرج-قزوین      (در حال ساخت)

پایه های پل B1 بزرگراه شمالی کرج_ابتدای جاده چالوس

ستون‌های پل بی۱ در ابتدای جاده چالوس، این پل پس از تکمیل دومین پل بلند ایران و اولین پل بلند ایران با سازه بتونی خواهد شد

بخشی از بزرگراه شمالی کرج در عظیمیه

آزادراه کنارگذر شمالی کرج دومین بزرگراه درون‌شهری کرج و یکی از بزرگترین پروژه‌های شهری کرج است. این بزرگراه از ادامه آزادراه شهدای البرز در تقاطع با ابتدای جاده چالوس (بلوار جانبازان)، شروع و در خیابان خوارزمی حصارک به پایان می‌رسد.  البته در مرداد ۱۴۰۲ قرار است به آزادراه کرج- قزوین وصل شود.

این پروژه دردست احداث ۱۱ تقاطع و ۱۹ پل دارد. دومین پل بلند کشور بعد از پل لالی خوزستان در این بزرگراه با ارتفاع ۱۳۲ متر در حال ساخت است

این پروژه در سال ۱۳۹۵ در کرج با اعتبار هزار میلیارد تومان آغاز شد و فاز اول آن به طول ۱۷٫۵کیلومتر در حال احداث است. همچنین پیمانکار این پروژه، شرکت سازه‌های آذران می‌باشد.

پیش‌بینی شده پل B1 (بیلقان) که برروی ابتدای جاده چالوس (بلوار جانبازان) و رودخانه کرج در حال احداث است می‌تواند نماد شهری مناسبی برای کلان‌شهر کرج باشد.

کدخبر: 1098

خبرنگار: فریبا کلاهی