خانه / آخرین نوشته ها / رئیس هیات پهلوانی البرز: زورخانه؛ خانه دوم کودکان با استعداد کار و خیابان می شود

رئیس هیات پهلوانی البرز: زورخانه؛ خانه دوم کودکان با استعداد کار و خیابان می شود

آیین باور – هیات پهلوانی و زورخانه ای استان البرز در راستای فعالیت فرهنگی و ابلاغی خود هرساله از میان طیف وسیع کودکان و نوجوانان با انجام کارگاه های استعداد یابی، اقدام به شناسایی و آموزش ورزشکاران می نماید . 

آموزش ورزش زورخانه ای به کودکان کار و خیابان از دیگر برنامه های سال جاری بود که به همت هیات پهلوانی و زورخانه ای استان البرز در زورخانه عیاران برگزار شد.در این برنامه ۲۰کودک و نوجوان شرکت کرده و از نزدیک توسط ورزشکاران حرفه ای هم سال خود با ورزش پهلوانی و زورخانه ای آشنا شدند.

رئیس هیات پهلوانی و زورخانه ای استان البرز در گفتگو با گود ومیدان ضمن تاکید بر اهمیت این برنامه افزود: کمیته استعداد یابی یکی از مهمترین کمیته هایی است که توسط فدراسیون ابلاغ شده است وافراد مستعد از میان دانش آموزان و ورزشکاران معمولی شناسایی و بیرون کشیده می شوند.

میثم موحدی مهر گفت: استعداد یابی همه سنین را شامل می شود ازکلاس اول ابتدایی تا کلاس۱۲ که امروز هم استعداد یابی گروه کودکان کار موسسه مهر را داشتیم.

وی خاطر نشان کرد: از میان این کودکان تقریبا همه استعداد بیشتری نسبت به بچه هایی داشتند که در مدارس معمولی درس می خوانند، از خود نشان دادند. از بین ۲۰نفری که امروز تست شدند ۱۸ نفر بسیار خوب بودند و نفرات بعدی نیز هفته دیگر برای ادامه استعداد یابی خواهند آمد.

وی افزود: کلاس ها به صورت رایگان برگزار خواهد شد و هیچگونه هزینه ای برای این کودکان ندارد و مربی که آموزش آنها را برعهده خواهد داشت بر امر پیگیری علاقمندی و تداوم ورزش با مسئولین بچه ها نظارت خواهد کرد.

موحدی گفت: ۴ مدرسه ابتدایی در ناحیه دو آموزش پرورش استان نیز هماهنگ شده است که برای استعداد یابی افدام کنیم . از بین افراد استعداد یابی شده در سال های پیش ، امروز برخی جزو تیم اصلی استان و مدال آوران کشوری هستند.

وی افزود: استعداد یابی از جمله راه هایی است که می تواند افراد مناسب برای هر ورزش را پیدا و به جامعه ورزشی معرفی نماید. بی توجهی به استعدادها و توانمندی‌ها و تصمیم گیری صرفاً بر اساس ترجیحات،در بسیاری موارد جز سرخوردگی نتیجه ای ندارد .

به گفته وی : انتخاب غلط اگرچه ممکن است با تلاش مضاعف و تحمل سختی‌ها از ما فرد موفقی بسازد، اما به احتمال زیاد گرفتار خستگی، فرسودگی و استهلاک فراوانخواهیم شد.

انجام برنامه های استعداد یابی به ویژه در کودکی و زمینه های ورزشی امری است که می تواند سرنوشت سلامت و قهرمانی ورزشکار را یکجا تعیین نماید.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

اولین جشن هنر بانوان هنرمند،ایران زمین برگزار شد

میتا نماد صلح و دوستی/ هنر اصیل رمزماندگاری و حیات فرهنگی یک کشور است/ مدیر …

رئیس علوم پزشکی البرز: ارتباط دوسویه مردم و دانشگاه کیفیت خدمات را بالا برده و بر اعتماد می افزاید/سامانه 190 را فراموش نکنید

نشست خبری فصلی  رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز و اصحاب رسانه پیش از ظهر امروز …

دیدگاهتان را بنویسید