خانه / آخرین نوشته ها / به همت هیات البرز؛ کودکان کار و خیابان آموزش رایگان ورزش پهلوانی می بینند

به همت هیات البرز؛ کودکان کار و خیابان آموزش رایگان ورزش پهلوانی می بینند

آیین باور – کارگاه استعداد یابی کودکان کار و خیابان به همت هیات پهلوانی و زورخانه ای استان البرز در زورخانه عیاران برگزار شد.

در این برنامه ۲۰کودک و نوجوان شرکت کرده و از نزدیک توسط ورزشکاران حرفه ای هم سال خود با ورزش پهلوانی و زورخانه ای آشنا شدند.

آرش عابدینی مسئول مرکز غربالگری کودکان کار و خیابان ضمن قدر دانی از همت و میثم موحدی مهررئیس هیات پهلوانی استان البرز از نحوه چگونگی انجام این برنامه گفت و افزود: پس از هماهنگی با هیات، در مرحله اول۲۰نفر از بچه های کار و خیابان بین سنین بین ۱۰ تا ۱۵ سال، گلچین شدند تا درکارگاه استعداد یابی ورزش پهلوانی شرکت کنند.

وی افزود: ابتدا موضوع را با خانواده ها درمیان گذاشتیم با بچه هم صحبت کردیم، ابراز تمایل کردند که از نزدیک ورزش را ببینند چنانچه علاقه و استعداد کافی داشتند مراحل ثبت نام و آموزش را به هیات بسپاریم.

عابدینی گفت: این اولین تجربه همکاری ما با هیات های ورزشی است تازه کار را آغاز کرده ایم و برای دختران هم برنامه هایی در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: ما مرکز نگهداری نیستیم و مرکز غربالگری کودکان کار و خیابان یک اقدام بین سازمانی و بین سمن ها و دولت است . این بچه ها سطح ۱ هستندیعنی فقط از سطح خیابان توسط ما یا سمن ها جذب، شناسایی و حمایت می شوند و نگهداری دائم آنها برعهده مانیست.

عابدینی گفت: برای تثبیت موقعیت و ماندن ونتیجه بخشی برنامه استعداد یابی امروز،بچه هاحمایت مالی می شوند و هزینه آموزش را هیات پهلوانی و زورخانه ای البرز برعهده گرفته که به صورت رایگان سانس و مربی در اختیار گذاشته است . هزینه رفت وآمد را هم ما برعهده داریم.

وی افزود: فلسفه وجودی مرکز ما ارتباط پایدار با کودک و خانواده است دنبال جمع آوری فله ای کودکان نیستیم . به دنبال ایجاد ارتباط دائم با خانواده ها هستیم که هم خودشان از نظر بهداشت و حقوق و روانشناسی غربالگری شوند هم کودکانشان ، و هم ارتباط موقتی نشود.

عابدینی تصریح کرد: از سال۸۴ این طرح تصویب شده که امیدواریم بتوانیم با قدرت آن را ادامه بدهیم و نه فقط در بحث ورزش در تمام موارد حرفه آموزی و تحصیل هم تلاش خواهیم کرد که ادامه دار حرکت کنیم.

شهرداری، نیروی انتظامی، ادارات دولتی، بهزیستی، دانشگاه علوم پزشکی و دادگستری که من نماینده آن هستم، و سازمان هایی که غیر مستقیم در تماس با این موارد هستند طبق آیین نامه هیات وزیران وظایفی دارند که امید وارم مارا حمایت نمایند.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

اولین جشن هنر بانوان هنرمند،ایران زمین برگزار شد

میتا نماد صلح و دوستی/ هنر اصیل رمزماندگاری و حیات فرهنگی یک کشور است/ مدیر …

رئیس علوم پزشکی البرز: ارتباط دوسویه مردم و دانشگاه کیفیت خدمات را بالا برده و بر اعتماد می افزاید/سامانه 190 را فراموش نکنید

نشست خبری فصلی  رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز و اصحاب رسانه پیش از ظهر امروز …

دیدگاهتان را بنویسید