خانه / آخرین نوشته ها / مدیرکل بهزیستی البرز:سهم ۵۰ هزار معلول از حقوق شهروندی چیست ؟

مدیرکل بهزیستی البرز:سهم ۵۰ هزار معلول از حقوق شهروندی چیست ؟

مدیرکل بهزیستی البرز:سهم ۵۰ هزار معلول از حقوق شهروندی چیست ؟/۱۲ درصد جمعیت استان سالمند است

آیین باور -جشن روز جهانی معلولین به همت اداره کل بهزیستی استان البرز در باشگاه فرهنگی ورزشی میلاد برگزار شد. 

مدیرکل بهزیستی استان البرز در این مراسم زیبا و مردمی گفت: عدالت اجتماعی باید در تمام شهر ها و برای همه شهروندان به یک نسبت رعایت شود.

حیدری افزود: شهری که سالمندانش بتوانند به راحتی و متناسب با توانشان از امکانات استفاده کنند ،عدالت اجتماعی را برقرار کرده است.

مدیرکل بهزیستی گفـ ت: تا رسیدن به عدالت اجتماعی راده بسیار زیادی در پیش داریم . بیش از ۵۰ هزار معلول در استان البرز زندگی می کنند و ۱۲ درصد جمعیت استان را سالمندان تشکیل می دهند، به این آمار تعداد بالای کودکان و عده کثیری جانباز را در یاد بیاورید که آیا امکان دسترسی عادلانه به امکانات برای آنها وجود دارد؟
حیدری بااشاره به تعدا چشمگیر معلولین نخبه و توانمند و تحصیلکرده استان گفت: آیا در تمام مراکز دانشگاهی و تحت نظر علوم پزشکی،امکان تردد دارند؟

وی افزود: جامعه باید فضایی متناسب با نیازمندی های آنها همراه با امکانات لازم فراهم کند. اینها مظاهر برابر سازی فرصت ها برای همگان است.
حیدری خاطر نشان کرد : رسالت بهزیستی به گونه ای است که تامل نمی کند افراد معلول شوند بعد کارش را شروع کند، بلکه پیشگیری را اولویت قرار می دهد. در همین راستا غربالگری ناشنوایان و نابینایان و ازدواج های پر ریسک انجام شده است.

همچنین،قانون ششم توسعه آزمایش زنتیک برای ازدواج را اجباری کرده است و برای متقاضیان ازدواج های پر ریسک آزمایش و آموزش گذاشته شده است.اما هنوز برای ایجاد اشتغال مشکل داریم.

وی با اشاره به ایجاد ۲۴۰۰ شغل در استان طی سال گذشته خطاب به مسئولین حاضر به ویژه اداره کل کار و تامین اجتماعی گفت: سهم معلولین در این اشتغال چه قدر بوده است؟ و اجرای قانون اشتغال ۳ درصدی معلولین چه قدر اعمال شده است ؟

حیدری گفت: شغل فقط برای کسب درآمد نیست برای پذیرش اجتماعی است و امیدوارم اداره کار توجه ویژه به آن داشته باشد.

وی همچنین در راستای تامین مسکن معلولین خاطر نشان کرد: بیش از۷۰ پرونده در نوبت است . ما اعتقاد داریم داشتن سرپناه ،از ارکان توانمندی است . و تا کنون ۵۰۰۰ نفر را طی سال جاری تحت حمایت قرار داده ایم و ۲۵۰۰ نفر هم پشت نوبت امسال قرار دارند.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

پلمپ آشکده و رستوران متخلف در جاده کرج – چالوس

یک رستوران و یک آشکده در محور کرج-چالوس در گشت ویژه طرح ضیافت بعلت عدم …

در هفته گردشگری و ایران شناسی؛ استاندارالبرز خواستاراولویت رونق گردشگری شد

آیین باور – توسعه و رونق گردشگری استان در اولویت خواسته استاندار از مسئولین قرار …

دیدگاهتان را بنویسید