خانه / خبر / سرپرست استانداری البرز: پاشنه آشیل اقتصاد استان ؛اشتغال است

سرپرست استانداری البرز: پاشنه آشیل اقتصاد استان ؛اشتغال است

آیین باور – جلسه شورای اشتغال صبح چهارشنبه در سالن شهدای دولت استانداری البرز و با حضوران مدیران کل دستگاه های استان برگزار شد .

در این جلسه سرپرست استانداری البرز گفت: توجه به رقم بودجه ای که حدود ۴۱۰ تا ۴۲۰ هزار میلیارد تومان است،یعنی تنها با  ابتکار اقتصاد مقاومتی می توانیم از این شرایط که برخی می گویند سخت، عبور کنیم . این شرایط سخت نیست و ما برای آن آمادگی داریم .

شهبازی گفت: در برنامه بودجه سال ۹۸ اولویت اول معیشت عمومی و سپس عدالت اجتماعی و اشتعال در اولویت سوم دیده شده است که انضباط مالی نیز از دیگر تاکیدات بودجه  و مبحث مهمی است که که رسالت سنگینی بر دوش ما می گذارد.

گفتنی است مطابق اعلام مجلس شورای اسلامی میزان منابع مورد نیاز از منابع نفتی از بودجه کل کشور با این سناریو چیزی حدود ۷۵ تا ۸۰ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است. و با توجه به بودجه ای که حدود ۴۱۰ تا ۴۲۰ هزار میلیارد تومان است، میزان ۸۰ هزار میلیارد تومانی از منابع نفتی نشان می دهد سیاست عدم وابستگی به نفت در بودجه جاری کشور براساس سیاست های برنامه ششم و برنامه های قبلی در حال تحقق است.

دکتر شهبازی افزود: پاشنه آشیل ما اشتغال است و در یک استان صنعتی  که خروجی چندانی نداشته ایم در شرایطی هستیم که کمترین تجمعات کارگری در آن رقم خورده است.

وی تصریح کرد: اختیاراتی به فرمانداران داده شده است که کار آنان را ساده تر کرده است.می توانند حمایت از صنایع را با فراق بال انجام بدهند

وی با اشاره به گلایه های پیرامون عدم دریافت تسهیلات توسط برخی صنایع کوچک و بزرگ یا روستایی و عشایری افزود: نمی توان گفت گره کار در بانک هاست اما به نظر می رسد طرح های ارائه شده کامل نیستند و نواقصی دارند که در بانک می مانند والا بانک مبالغ  و بودجه تسهیلات را در اختیار دارد .

سرپرست استانداری البرز در ادامه گفت: علت عدم پرداخت تسهیلات بانکی به صنایع باید بررسی شود. گره کار نمی تواند در بانکها باشد زیرا بودجه تسهیلات را در اختیار دارند ، صنایع نفرات متخصص خود را جهت بررسی نواقص پرونده و طرح ارائه شده بکار بگیرندتا هرچه زودتر امکان پرداخت فراهم شود و بودجه سال ۹۷ جذب شود.مصوبه امروز می تواند این باشد که صنایع نفر تعیین کنند و دنبال رفع نواقص باشند تا تسهیلات سریعتر به انها پرداخت شود.

وی افزود: امیدوارم با این روش سالجاری ریزش صنایع نداشته باشیم.همچنین  تشکیل کارگروهی پیش از شورای اشتغال استان به صورت ماهانه برای نظارت و بررسی مشکل بانکهای عامل و بررسی خوابیدن پرونده ها ضروری است .در بانک ها تا اعتبار خوبی که برای استان در نظر گرفته شده است در سال ۹۷ استفاده شود.

سرپرست استانداری البرز افزود:رسالت سنگینی در توسعه صادرات غیر نفتی و اتکا به اقتصاد مقاومتی بر دوش داریم .

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

رییس سازمان اورژانس کشور: 246 مورد غرق شدگی از اول سال تا کنون به ثبت رسیده است

آیین باور – رییس سازمان اورژانس کشور با اشاره به غرق شدگی 246 نفر در …

پروژه گاز رسانه آسارا آغاز شد

آیین باور_ کلنگ فاز دوم گازرسانی به بخش آسارا با حضور استاندار البرز بر زمین …

دیدگاهتان را بنویسید