خانه / آخرین نوشته ها / فدراسیون بین المللی زورخانه ای عضو گایسف می شود / پیش به سوی المپیک

فدراسیون بین المللی زورخانه ای عضو گایسف می شود / پیش به سوی المپیک

آیین باور – امیر صدیقی رئیس امور بین الملل فدراسیون جهانی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی با اعضای ارشد گایسف(Global Association of International Sport Federations) در لوزان سویس جهت پیگیری شرایط عضویت IZSF  دیدار کرد.

در ابتدای این دیدار امیر صدیقی رئیس امور بین الملل IZSF پیام تسلیت محسن مهرعلیزاده رئیس فدراسین بین المللی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی را به مناسبت درگذشت پاتریک باومن به فلیپ گویسبولر رئیس اجرایی گایسف و معاون رئیس فقید گایسف انتقال داد ، صدیقی در ادامه ، درخواست IZSF برای عضویت و به رسمیت شناخته شدن توسط گایسف را در جلسه ای با دلوید دالفینی رئیس بخش عضویت گایسف مطرح کرد.

  در جریان این نشست دالفینی ضمن تشکر از حضور فعال IZSF در همایش اسپورت اکورد ۲۰۱۸ گفت: مطالعات خوبی از سوی گایسف بر روی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی انجام گرفته و درخواست عضویت این فدراسیون از سوی کارشناسان در حال بررسی است و امیدواریم این اتفاق با استمرار فعالیت های فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی در سال ۲۰۱۹ روی دهد.

گفتنی است، گایسف یکی از سازمان های اصلی کمیته بین المللی المپیک است که رشته های غیر المپیکی را تحت پوشش خود قرار می دهد و در واقع شرایط این رشته ها را برای المپیکی شدن مورد بررسی قرار می دهد و عضویت در آن پیش شرط اصلی ورود به المپیک است.

فدراسیون جهانی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی امیدوار است با عضویت در گایسف مسیر ورود به بازی های رسمی و المپیک را با شتاب بیشتری طی کند تا این ورزش اصیل ایرانی به جایگاه واقعی خود دست یاید.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

پلمپ آشکده و رستوران متخلف در جاده کرج – چالوس

یک رستوران و یک آشکده در محور کرج-چالوس در گشت ویژه طرح ضیافت بعلت عدم …

در هفته گردشگری و ایران شناسی؛ استاندارالبرز خواستاراولویت رونق گردشگری شد

آیین باور – توسعه و رونق گردشگری استان در اولویت خواسته استاندار از مسئولین قرار …

دیدگاهتان را بنویسید