خانه / آخرین نوشته ها / جریان شناسی خشونت های پنهان خانگی(روایت پنجم)

جریان شناسی خشونت های پنهان خانگی(روایت پنجم)

به قلم : ملیحه مومن پور

تاریخ، لبریز از انسان هایی ست که خودسرانه زندگی را ناکوک کرده و نا امنی را در حریم امن چهاردیواری های اختیاری رقم زده و آدم های نا متعادل، به یادگار گذاشته اند.
یادگاری هایی چون تند خویی،تنگ نظری،کوته اندیشی،جهل و نادانی،خود بزرگ بینی،افراط،فحاشی و هتاکی مشتی از خروارها خصلت روحی مشترک افرادی ست که در خانواده هایی باخشونت شکل می گیرند.
واگویه های تلخی که روایت، نام گرفته و دردهای پنهان یک زن در حریم امن خانواده اش رقم خورده با تغییرات حاصل از روابط اجتماعی جسارت تبدیل این درد ها به واژه را بالا برده تا در برگ های کاغذ،مبین خشونت هایی باشد که پشت در و دیوار همسایه کناری خانه مان حادث شده است.

زنان بی شماری، راوی واقعیت های تلخ ملموس زندگیشان شده اند تا شاید مفری بیابند که محیط خانه شان را سرشار کنند از “زندگی” و” زیست پر ثمر”.

در این ستون روایت هایی که از سینه سوزی زنان ، واژه شده و بر کاغذ های دستنویس، شکل گرفته بازنشر می شود تا زمینه سازی مناسب برای رهایی از رفتارهایی که شاید ناخواسته در زمره خشونت خانگی قرار می گیرند باشد.

روایت ارسال شده از کرج به کارزار منع خشونت خانوادگی

پدری در زمان عقد دخترش از خانواده داماد خواست تا در عقدنامه در قسمت شروط بنویسند که با درس خواندن و کار کردن دخترشان مخالفت نشود. اما داماد زیر گوش عروس خانم گفت چه شرطی ما که شرط نداشتیم.

عروس هم به عاقد گفت ما شرط نداریم. بعد از عقد و عروسی با درس خواندن و کار کردن عروس مخالفت شد و دامادگفت باید بچه دار شوی. دختر هم آمادگی مادر شدن نداشت.
پس از مدتی هم متوجه شد همسرش به او خیانت می کند.

در حال حاضر هم درگیر طلاق است و نمی تواند مهریه خود را بگیرد و مجبور است مهریه اش را ببخشد و با افسردگی نزد خانواده خود برگردد.

#خشونت_اجتماعی
#شروط ضمن عقد

شما هم می‎توانید تجربیات خود را از #خشونت_خانوادگی از طریق ایمیل pdvc.ir@gmail.com
با ما در میان بگذارید

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

پلمپ آشکده و رستوران متخلف در جاده کرج – چالوس

یک رستوران و یک آشکده در محور کرج-چالوس در گشت ویژه طرح ضیافت بعلت عدم …

در هفته گردشگری و ایران شناسی؛ استاندارالبرز خواستاراولویت رونق گردشگری شد

آیین باور – توسعه و رونق گردشگری استان در اولویت خواسته استاندار از مسئولین قرار …

دیدگاهتان را بنویسید