خانه / آخرین نوشته ها / زنگ ۱۲ سال خدمت دانش آموزی به صدا درآمد/کلاس اولی ها به مدرسه رفتند

زنگ ۱۲ سال خدمت دانش آموزی به صدا درآمد/کلاس اولی ها به مدرسه رفتند

آیین باور – کلاس‌اولی‌ها به مدرسه رفتند-  خداحافظی با مشق شب در مدارس ویژه دانش‌آموزان کلاس‌اولی،غبطه ای است برای هر کسی که یاد شبهای اضطرار و مشق ایام تحصیل او را به کودکی می برد. خوش به حال کودکان امروز …سال تحصیلی یک میلیون و ۴۳۶ هزار کلاس‌اولی امروز شنبه ۳۱ شهریور آغاز شد. دانش‌آموزان کلاس‌اولی امروز در سراسر کشور به مدارس رفتند تا در قالب مراسم رویش شکوفه‌های امید به‌استقبال آغاز رسمی سال تحصیلی جدید بروند.

هنوز وقتی مهر می شود بی مهری های نظام آموزشی پشتم را می لرزاند.

مدارس ابتدایی از نمره و نفر اول و دوم رها شدند و به تمام دبستان‌های شهر تهران گفته‌ شده است اصلاً بحث رتبه‌بندی, نفر اول و دوم و کتاب کمک‌درسی مطرح نباشد.( زمان ما یادش به خیر !)

هنوز وقتی کودکی کلاس اولی را می بینم که با اضطراب ، اشک یا شادی، کوله و لباسی بزرگتر از سایز خودش را پوشیده است و دوان دوان به سمت حیاط مدرسه می رود، با خودم می گویم ۱۲ سال خدمت آغاز شد. اگر سربازی ۲ سال است مدرسه ۱۲ سال از بهترین سال های زندگیت را می بلعد، بی آنکه مهارتی ، هنری به تو بیاموزد که زندگی فردایت را بسازی.

مدرسه به ما چه می دهد جز استرس قبول کنکور ، استرس یافتن شغلی که نان کفاف مارا خواهد داد. هزینه های سنگین رفت و آمد و کتاب و لوازم التحریر،  و زنگ های هنری که فدای ریاضیات حفظی و پیچیده می شوند و حساب زندگی را از دستمان به در می کنند.

در کنار معلمانی که نان شبشان را با رنج و اما و اگر در می آورند و اگر بازنشسته شوند نمی دانند حقوقی در انتظارشان هست یا نه و تا چه زمان باید در انتظار رفع و رجوع حساب و کتاب بدهی های بین دولت و وزارتخانه باشند.

کودکی یادت به خیر ….

با آرزوی خوشبختی و امکان تحصیل برای همه فرزندان سرزمینم و آرزوی دوره تحصیلی پربار و به روز شده ای که فرزندان ما را از درس و تحصیل بیزار نکند.

فریبا کلاهی 

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

پلمپ آشکده و رستوران متخلف در جاده کرج – چالوس

یک رستوران و یک آشکده در محور کرج-چالوس در گشت ویژه طرح ضیافت بعلت عدم …

در هفته گردشگری و ایران شناسی؛ استاندارالبرز خواستاراولویت رونق گردشگری شد

آیین باور – توسعه و رونق گردشگری استان در اولویت خواسته استاندار از مسئولین قرار …

دیدگاهتان را بنویسید