خانه / آخرین نوشته ها / استاندار البرز: رتبه اول مهاجرت در کشور سهم البرز است

استاندار البرز: رتبه اول مهاجرت در کشور سهم البرز است

آیین باور – نشست خبری استاندار البرز در آستانه هفته دولت و در سالن شهدای دولت برگزار شد.

در ابتدا استاندار البرز گوشه ای از عملکرد یکساله این دستگاه را بیان کرد و سپس به پرسش های طرح شده توسط خبرنگاران پاسخ داد.

بهره برداری بیش از 6 میلیارد تومان پروژه البری در هفته دولت

استاندار البرز گفت: قضاوت با مردم است. ما در هفته دولت گزارش عملکرد می دهیم و آنچه انجام شده است را می گوییم ،اما به نواقص و کاستی ها آشنا هستیم.
وی با اشاره به اینکه ۳۴۶ پروژه خصوصی و دولتی به ارزش ۲هزار و ۱۹۵ میلیارد تومان در هفته دولت افتتاح می شود افزود:  ۲۳۰ درصد رشد پروژه های عمرانی نسبت به سال گذشته در استان البرز قابل توجه است. و پروژه های سنگین و زمان بری چون آزاد راه همت تا کنون ۸۹ درصد پیشرفت داشته است .

وی خاطر نشان کرد: سهم بخش خصوصی در این میان 1750 میلیارد تومان بوده و در زمینه نساجی ، ساختمانی و دارویی ورود کرده اند. همچنین  برای ادامه اتوبان همت بیش از ۸۰ خانه و باغ تملک شده اند و  راه آهن تبریز – تهران نیز که بخشی از آن از استان ما عبور می کند تا کنون بالای ۹۰ درصد رشد داشته است.
دکتر نجفی خاطر نشان کرد پروژه های آماده افتتاح در بخش های مختلف آموزش،عمران ، نیروگاه های خورشیدی،روستایی و اطلاعات و فناوری بوده و در بخش بزرگی بخش خصوصی داخلی و خارجی نیز مشارکت داشته اند.

شورای شهر در انتخاب شهردار حقوقی دارد  

استاندار البرز درباره موضوع انتخاب شهردار و اتفاقاتی که در شورای شهر در جریان است گفت:با همه مشکلات شورای شهر کرج در انتخاب شهردار حقوقی دارد .علی رغم بد اخلاقی ها و بی اخلاقی هایی که ما رصد می کنیم، اگرچه هیچ تمایلی شخصا به دخالت ندارم،اگر مشکلی را بتوانیم حل کنیم دریغ نمی کنیم.
وی تصریح کرد: از همکاران ما هرکسی بخواهد کاندیدا شود طبق قانون کشور مجاز است و اگر کسی می تواند شهر را از بن بست خارج کند منعی ندارد.انشالله هرچه زودتر مسئله شهردار هم حل شود

استاندارالبرز گفت: سعی ما این است که وجاهت و جایگاه شورا به عنوان رکنی از دموکراسی خدشه ای وارد نشود.
رتبه اول مهاجرت را  البرز ربود!

استاندارالبرز با اشاره به  نرخ رو به رشد مهاجر ت دراستان البرزگفت: پیش از این رتبه دوم و سوم داشته ایم و اکنون رتبه نخست را داریم که متاسقانه قشر ضعیف و آسیب پذیر و نه سرمایه داران و تحصیلکرده ها ، آنهم به واسطه زندان ها به البرز می آیند. و ما نمی توانیم مانند برخی کشورهای مهاجر پذیر انتخابی در پذیرش مهاجرت داشته باشیم .
استاندارگفت: خدمتگزاران نظام نیز باید هرچه بیشتر با همراهی مردم درصدد رفع مشکلات باشند. من بد اخلاقی و بی اخلاقی را نمی پذیرم اگرچه از تعداد انگشتان دست کم تر است در استان و دستگاه ها اتفاق می افتد که پسندیده نیست .

گردشگری البرز ضعیف است و در شان استان نیست 

دکتر نجفی با اشاره به اینکه در بخش گردشگری 143میلیارد تومان پروژه آماده گشایش است افزود: تا کنون تلاش هایی صورت گرفته تا هرچه سریعتر هتل پنج ستاره کرج نیز افتتاح شود.

وی درپاسخ به پرسش آیین باور پیرامون منطقه گردشگری عظیمیه و وضعیت نامعلوم و گنگ آن گفت: در کارگروه گردشگری اعلام و طرح شده است موضوع تا هرچع سریعتر پیگیری شود اما معاونت گردشگری و صنایع دستی میراث فرهنگی استان آن را تایید نکرده است و ما نمی توانیم خارج از قانون کاری انجام دهیم .

وی همچنین با اشاره به مسافری شدن فرودگاه پیام افزود: در مجموع مبلغ 45 میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی و ملی برای راه اندازی فرودگاه پیام پیش بینی شده و بحث زباله های اطراف آن نیز که هزینه سنگینی دارد با جدیت دنبال می شود.همچنین پایانه صادراتی فرودگاه ثبت شده است که گام بلندی است .

دکتر نجقی از سرعت پیشرفت پروژه قطاربرقی کرج – هشتگرد داده و گفت: پروژه کنار گذر جنوبی و گاز رسانی به طالقان ، بخش آسارا، تامین آب شرب شهرجدید هشتگرد ،آمار 99/9 درصدی گازکشی استان البرز با همه جغراقیای صعب العبوری که دارد قدم های بزرگی است که باید به اطلاع مردم برسد.

قطارسیاسی اجتماعی البرز روی ریل پیش می رود

ثبت 160درصدی تحقق اشتغال درسامانه کار که بیش از تعهد 33 هزار نفری البرز بود و به 45 هزار نفر رسید. کسب رتبه نخست کشور در ماه های اخیر جهت ارائه تسهیلات به صنایع و برگزاری 151 جلسه رفع موانع تولید، افزایش و توسعه دفاتر  احزاب از 9 به 32 حزب در دولت دوازدهمرشد 100 درصدی را نشان می دهد .

وجود 420سمن فعال در البرز از دیگر شاخصه های بالندگی سیاسی اجتماعی استان بود که استاندار به آن اشاره کرد و افزود:  مرکز غربالگری معتادان متجاهر نیز در استان افتتاح شد که برای ساماندهی این قشر بسیار با اهمیت بود. اگرچه برخی از آنان پس از درمان هم به اعتیاد خود باز می گردند.

اقتصاد استان در حال تیمار است 

جذب مبلغ قابل توجه  70 میلیون دلار سرمایه خارجی در 5 ماه گذشته و رشد 7 برابری دنسبت به مدت مشابه از دیگر نقاطی بود که دکتر نجفی به آن اشاره کرد و همچنین با یاد آوری اینکه  سرمایه گذارانی از کشورهای سوئیس، چین و آلمان امسال وارد البرز شدند گفت: با توجه به تجمع صنایع در استان این مبلغ پس از برجام یک نقطه امید بود که در استان درخشید.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

رئیس کل نظام پزشکی کشور:هزینه واقعی شدن تعرفه را بیمه باید تامین کند

آیین باور – افزایش تعرفه ها نباید از جیب مردم پرداخت شود، در حال حاضرتعرفه …

دلت خوش است؟ نه! دلم خون است!

یادداشت/ به قلم احسان محمدی : در مترو جوانی آمد جلو و بعد از احوالپرسی …

دیدگاهتان را بنویسید