خانه / آخرین نوشته ها / استاندار البرز: ادامه گازرسانی به روستاهای البرز، کلید خورد

استاندار البرز: ادامه گازرسانی به روستاهای البرز، کلید خورد

آیین باور – نماینده عالی دولت در استان البرز، گفت: در این مراسم با اعتباری حدود ۳۰۰ میلیارد تومان عملیات اجرایی -خط انتقال ۳۶ اینچ غرب استان البرز به طول ۶۵ کیلومتر، تکمیل گازرسانی به صنایع تولیدی صنعتی/کشاورزی مصرف کننده سوخت مایع در استان (به روش پی سی اف) و تکمیل گازرسانی به روستاهای باقیمانده استان (طالقان، محور چالوس و شهر آسارا) آغاز شد.

دکترمحمدعلی نجفی صبح سه شنبه در مراسم آغاز به کار عملیات طراحی و اجرای پروژه های گازرسانی استان و افتتاح مرکز آموزش عملی نیروهای پیمانکاری گاز، این اقدامات را ماندگار دانست و افزود: البرز، استانی با قدمتی بیش از ۹ هزار ساله دارای اهمیت بالایی در کشور است.

*ایران کوچک با گام هایی بزرگ در جهت رشد و شکوفایی حرکت می کند
وی ادامه داد: این استان بالاترین نرخ مهاجرت در کشور، به دلیل تنوع اقوامی که از سراسر کشور حضور دارند، توسط مقام معظم رهبری، ایران کوچک نامیده شد.
نجفی با اشاره به اینکه بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی در البرز مستقر است، گفت: از این تعداد حدود ۱۵۰ واحد، برند ملی محسوب می شوند.
وی با بیان اینکه مهارت آموزی راهکاری موثر برای دستیابی به اشتغال محسوب می شود، افزود: اکنون در استان البرز گامی بزرگ در راستای تربیت نیروی ماهر برای ورود به بازار کار برداشته شده که این امر از سال گذشته و با تشکیل شورای مهارت آموزی استان به جد دنبال می شود.
استاندار البرز اضافه کرد: یکی از خلاهای بزرگ کشور در حوزه اشتغال فارغ التحصیلان، عدم مهارت کافی برای ورود به بازار کار است که با تشکیل دانشگاه های علمی کاربردی چنین هدفی دنبال می شد ولی به مرور جایگاه واقعی خود را از دست داد.

*مهارت آموزی، راهی موثر برای دستیابی به اشتغال پایدار است
وی گفت: اکنون در کشور فرصت مغتنمی با سازمان فنی حرفه ای برای مهارت آموزی وجود دارد که اقدام شرکت ملی گاز برای تعامل در راستای آموزش، بسیار مهم و حایز اهمیت بود و انتظار می ورد سایر دستگاه ها نیز در این امر تلاش ویژه ای داشته باشند.
نجفی با اشاره به اینکه مرکز فنی حرفه ای شهید خدایی کرج بیش از ۶۰ سال آموزش مهارت را در کارنامه دارد افزود: این مرکز از گذشته تاکنون با آموزش های عملی و کاربردی فعالیت تاثیرگذاری داشته است.

*تغییر نگرش مدیران استان از بخشی به فرابخشی مورد تاکید است
وی با تاکید بر اینکه نگاه مدیران البرز با توجه به شرایط استان، بخشی نیست خاطرنشان کرد: البرز به عنوان پایلوت کشوری آموزش های عملی نیروهای پیمانکاری گاز فعالیت خود را آغاز کرده است.
استاندار البرز با بیان اینکه بخش خصوصی باید در چهارچوب اهداف دولت و نظام، تعامل سازنده برای رشد و توسعه اقدام کند گفت: از این رو با تمام توان از حضور و سرمایه گذاری بخش خصوصی در استان استقبال و حمایت می کنیم.

*روستاییان محور کرج-چالوس و طالقان به آرزوی دیرینه خود می رسند/گازرسانی به روستاهای باقیمانده از موهبت گاز البرز، کلید خورد
وی افزود: گازرسانی به روستاهای جاده کرج-چالوس، بخش آسارا و روستاهای طالقان از اصلی ترین مطالبات مردم این مناطق بوده و طی سال ها به دلیل موانع متعدد، محقق نشده بود ولی با تعاملی ویژه و بررسی های کارشناسی، این امر اکنون آغاز شده و روستاییان این مناطق از موهبت گاز شهری برخوردار می شوند.
نجفی عنوان کرد: برای گازرسانی به روستاهای باقیمانده از برخورداری گاز البرز، اهتمام و برنامه ریزی ویژه ای صورت گرفت و این اقدام سخت و حساس اکنون کلید خورده و درصدد کسب رضایت روستاییان هستیم چراکه بحق زیبنده نیست که روستاهایی که فاصله چندانی با پایتخت ندارند از این امکان مهم بی نصیب باشند.
وی با اشاره به روند پروژه های راه سازی استان گفت: با جدیت از ابتدای حضورم در البرز برای رفع موانع پروژه های بزرگ راه سازی استان اقدام کرده و گره های سر راه پیشرفت آن را یکی پس از دیگری باز کردیم و با رایزنی و دریافت مساعدت های ملی این روند تسریع شد.

*با تزریق امید به جامعه، اهداف معاندان نظام جمهوری اسلامی محقق نمی شود
استاندار البرز به شرایط کشور در این برهه حساس اشاره کرد و افزود: در این راستا اکنون که دشمن با تمام توان خود برای ایجاد اختلال در اقتصاد کشور اقدام می کند، باید امید را به جامعه تزریق کنیم چراکه اهداف شوم معاندان با ناامیدی مردم به تحقق نزدیک می شود.
وی خاطرنشان کرد: با نگاهی اجمالی به وضعیت استان البرز می توان گام های موثر دولت را در مسیر رشد و توسعه به وضوح مشاهده کرد بنابراین رسانه های می توانند در جهت تنویر افکار عمومی، یاری رسان دولت و نظام باشند.
نجفی گفت: دشمنان حمله به یکپارچگی نظام و مردم را مورد حمله قرار داده اند که بار دیگر با تدبیر، اتحاد، انسجام و برنامه ریزی می توان دسیسه های آنها را خنثی کرد.

*آغاز به کار عملیات طراحی و اجرای پروژه های گازرسانی استان
وی افزود: در این مراسم با اعتباری حدود ۳۰۰ میلیارد تومان عملیات اجرایی -خط انتقال ۳۶ اینچ غرب استان البرز به طول ۶۵ کیلومتر، تکمیل گازرسانی به صنایع تولیدی صنعتی/کشاورزی مصرف کننده سوخت مایع در استان (به روش پی سی اف) و تکمیل گازرسانی به روستاهای باقیمانده استان (طالقان، محور چالوس و شهر آسارا) آغاز شد.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

رئیس کل نظام پزشکی کشور:هزینه واقعی شدن تعرفه را بیمه باید تامین کند

آیین باور – افزایش تعرفه ها نباید از جیب مردم پرداخت شود، در حال حاضرتعرفه …

دلت خوش است؟ نه! دلم خون است!

یادداشت/ به قلم احسان محمدی : در مترو جوانی آمد جلو و بعد از احوالپرسی …

دیدگاهتان را بنویسید