???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / آخرین نوشته ها / داوری آثار پانزدهمین جشواره نگار گری رضوی در البرز پایان یافت

داوری آثار پانزدهمین جشواره نگار گری رضوی در البرز پایان یافت

آیین باور –  داوری ظریف ، زمان بر و نفس گیر 167 اثر نفیس راه یافته به مرحله نهایی جشنواره نگارگری رضوی در البرز به ایستگاه پایان رسید.

5 داور ازچند استان که بهترین های این هنر اصیل ایرانی هستند ساعت ها با دقت و مشورت، تک تک آثار را بررسی و به منظور حفظ عدالت و حق شرکت کنندگان، بارها و بار ها آثار را مورد مو شکافی و آنالیز قرار دادند .
هنر نگارگری 100 درصد ایرانی است و به دلیل ظرافت و دقت و ابعاد کوچک نقوش در آ،ن به مینیاتور معروف است . در گفتگو با داوران این جشنواره استادان طریقتی ، تجویدی ، شریفی ، چرخی و عباسی، بخش تذهیب به عنوان غنی ترین بخش و عالی ترین آثار وارده به پانزدهمین جشنواره ملی نگارگری رضوی اعلام شد و سپس بخش گل و مرغ در مرحله دوم قرار گرفت . آثار مینیاتور علی رغم نفیس و عالی بودن در مرتبه سوم ارزیابی کیفی این جشنواره قرار داده شدند که در مجموع حکایت از کیفیت خوب آثار رسیده به این رویداد هنری دارد و استقبال هنرمندان سراسر کشور را نشان می دهد.

 

 

گزارش : فریبا کلاهی

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

زاد روز شوالیه آواز ایران فرخنده باد

آیین باور – شهرام ناظری کرمانشاهی (زادهٔ ۲۹ بهمن ۱۳۲۸ در کرمانشاه) خواننده، موسیقی‌دان و آهنگ‌ساز موسیقی اصیل ایرانی است. شهرام ناظری در بیشتر …

دیدگاهتان را بنویسید