خانه / آخرین نوشته ها / حالمان از شعار به هم خورد کمی منصف باشید

حالمان از شعار به هم خورد کمی منصف باشید

پویش پاسداری از میراث فرهنگی و  طبیعی

آیین باور – غالب مواقعی که در شورای شهر نشستم و پای ساخت و ساز املاک خصوصی در میان بود، شاهد بودم خنجری بر قلب محیط زیست و دوستدارانش وارد شد . اگرچه تلاش های مهندس زارع و دکتر محمدی را نمی توان در به تعویق انداختن نابودی درختان نادیده گرفت اما تلاش آنها با وجود موانع قانونی موقتی است .

نمی دانم ابتکار عمل !!! چه کسی بود که ملک های زیر  ۵۰۰ متر می توانند باغ محسوب نشوند ! مردم می توانند به راحتی آنها را خشک کنند و با وجود هر چند درخت، ملک بسازند!

آنها که کرج را می شناسند و جوانی هایش را به یاد می آورند، می دانند که باغ شهر بود و خانه های باغی بزرگو چند هزار متری داشت .

پس از هجوم شهر نشینان و مدیران جویای نام و پست به این خطه، املاک خرد و باغ ها تکه تکه شدند و فروش رفتند. باغها یکی پس از دیگری به نام توسعه شهری خشک و عمارت و اداره شدند.  نمی دانم در کدام دانشگاه ،در کدام مکتب علمی، توسعه اجباری است و تنها یک مدل و اشل اجرایی دارد و الزاما همه بلاد باید شهری و ماشینی شوند و ما نباید باغ شهر داشته باشیم و مدل شهرسازی بویی از اکوبوم نبرد؟

من نمی دانم چه طور منورالفکران توانستند به راحتی مصوب نمایند: ۵۰۰ متر باغ مهم نیست. ۵۰۰متر درخت می تواند خشک شود . در شرایطی که در بخش اعظم کرج ،تنها ریه های تنفسی این شهر، همین درختان املاک خصوصی هستند .

اشتراک گذاری زنده اینستا گرام مهندس زارع نماینده محترم شورای شهر کرج و دیالوگ دو تن از اعضای شورا شاید تصویر بهتری از فضای حاکم به شما ارائه نماید:

“دکتر سارا دشت گرد : مردم دفعه بعد به شعار های کسانی که وارد انتخابات می شوند رای ندهند،  ما شعارمان حفظ درخت های کرج بوده عمل نکردیم . به مردم اجازه ندهیم درختان را نابود کنند و ساخت و ساز کنند. 

مهندس ایلیات: بحث زیاده در مصوبه ای که آورند، ۵۷۰ متربناست دو طرفش ساخته شده دو تا معارض هم دارد . مازاد تراکم هم دارد شهرداری دارد پول می گیرد . اگر بحث باغ باشد نباید اجازه بدیم اما اینجا اثری از باغ نیست . افزایش سطح اشغال ۳۰ به ۶۰ به شهرداری اجازه داده شد با دریافت مبلغ مشخص مجوز بدهد.…با اکثریت آرا رای آورد…”

به عنوان دبیر پویش پاسداری از میراث فرهنگی و طبیعی در البرز به نمایندگان محترمی که میثاق نامه امضا شده با این پویش دارند، یاد آور می شوم پویش مورد نظر تنها یک وسیله برای رای آوری نمایندگان نیست. بلکه چشمان همیشه بیداری است که عملکرد آنان را رصد می کند و برای مردم بازتاب می نماید.

به خاطر داشته باشید که شعار این لیست، محیط زیست بوده و متاسفانه شباهت بسیار زیادی با شعار های زیست محیطی دکتر روحانی پیدا کرده است!

گویی در این مرزو بوم باید از هر آنچه شعار حمایتش را می دهند ترسید.

با کمال احترام و شناختی که از نیت قلبی برخی دوستان شورایی دارم مایلم بار دیگر یادآور شوم پیمانی که با مردم به نمایندگی این پویش امضا نمودید، شمارا متعهد ساخته است از مصالح کاربردی در ساخت و سازها تا نوع مصوبات توسعه و گسترش شهری، در راستای  حفظ باغات و حتی یک برگ از درختان این شهر، سلامت طبیعت و میراث فرهنگی ، سبزینگی و تاریخ و هویت محلات این شهر ، تلاش نمایید و حمایت پویش از شما و رای مردم به واسطه شعار و قولی بود که در پیمانی مشترک با یکدیگر بسته ایم…

 

فریبا کلاهی

 

 

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

رئیس کل نظام پزشکی کشور:هزینه واقعی شدن تعرفه را بیمه باید تامین کند

آیین باور – افزایش تعرفه ها نباید از جیب مردم پرداخت شود، در حال حاضرتعرفه …

دلت خوش است؟ نه! دلم خون است!

یادداشت/ به قلم احسان محمدی : در مترو جوانی آمد جلو و بعد از احوالپرسی …

دیدگاهتان را بنویسید