خانه / آخرین نوشته ها / مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز: با کمبود شدید محیط بان مواجه هستیم/تنها ۴۴ محیط بان برای ۶۴ هزار هکتار منطقه حفاظت شده البرز

مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز: با کمبود شدید محیط بان مواجه هستیم/تنها ۴۴ محیط بان برای ۶۴ هزار هکتار منطقه حفاظت شده البرز

مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز: با کمبود شدید محیط بان مواجه هستیم/تنها ۴۴ محیط بان برای ۶۴ هزار هکتار منطقه حفاظت شده البرز

آیین باور – روز دوشنبه  سردار شرفی رئیس پلیس پیشگیری ناجا و سرهنگ محبت خانی فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست و هیئت همراه از منطقه حفاظت شده البرز جنوبی بازدید و با مامورین یگان حفاظت محیط زیست استان البرز دیدار و گفتگو کردند.

در این بازدید  مهندس حکیمی  ضمن معرفی منطقه حفاظت شده البرز جنوبی و ظرفیت ها و جاذبه های طبیعی آن، تنوع زیستی منطقه ، عوامل تهدید کننده حیات وحش، وضعیت پاسگاه های حفاظتی به چالشها و مشکلات مرتبط با شغل محیط بانی اشاره کرد و گفت: بر اساس استاندارد جهانی به ازای هر ۱۰۰۰ هکتار یک نفر محیط بان باید کار حفاظت از عرصه های طبیعی و حیات وحش را بعهده داشته باشد  این در حالیست که با وجود ۶۴ هزار هکتار مساحت منطقه حفاظت شده البرز جنوبی، ما با کمبود شدید نیروهای محیط بان مواجه هستیم .

حکیمی در ادامه با اشاره به برنامه کار و استراحت مامورین محیط زیست اظهار داشت: بر اساس دستورالعمل خدمتی گارد برنامه کاری مامورین بصورت ۱۸ شبانه روز کار و ۱۲ شبانه روز استراحت است  که متاسفانه مامورین زحمتکش محیط زیست برخلاف سایر مامورین دستگاههای اجرایی، از حقوق و مزایای مربوطه برخوردار نیستند و از نظر معیشتی نیز با مشکلات متعددی مواجه هستند.

حکیمی ابراز امیدواری کرد: انشاالله با پیگیری های دلسوزانه سرهنگ محبت خانی فرمانده یگان حفاظت و حمایت ریاست محترم سازمان، شاهد اتفاقات خوبی در ارتقاء سطح معیشتی محیط بانان خواهیم بود.

در ادامه سرهنگ محبت خانی فرمانده یگان حفاظت سازمان با اشاره به مشکلات محیط بانان زحمتکش و حقوق تضیع شده گفت : ۱۲۰ نفر از محیط بانان در طول عمر پر برکت انقلاب به مقام شهادت نائل شدند وتعداد ۱۵۷ نفر از آنان نیز به عنوان جانباز می باشند.

محبت خانی گفت: لایحه حمایت از حقوق محیط بانان پس از اصلاحات لازم تقدیم مجلس گردیده و امید است با تصویب این لایحه شاهد اقدامات خوبی در احقاق حقوق محیط بانان باشیم.

در ادامه سردار شرفی رئیس پلیس پیشگیری ناجا ضمن قدردانی از عملکرد حفاظت محیط زیست استان البرز و محیط بانان زحمتکش در جهت پاسداری از منطقه حفاظت شده و حیات وحش گفت:حیات وحش بعنوان سرمایه های کشور هستند حفاظت از حیات وحش ضروری است.
نسلهای آینده ما حق دارند از طبیعت خدادادی و حضورحیات وحش در طبیعت نیز لذت ببرند.ما باید تلاش کنیم جلوی زیادی خواهی برخی از افراد که اقدام به شکار و تلفات حیات وحش می کنند بگیریم.

سردار شرفی گفت: شغل محیط بانی شغل مقدسی است که محیط بانان با تحمل تمامی سختی ها و مشکلات کاری، نهایت تلاش و کوشش خود را در جهت حفاظت از حیات وحش بکار میگیرند.

سردار شرفی افزود: امروز شاهد پیوند بین محیط زیست و نیروی انتظامی هستیم و چنانچه شهروندان عزیز نیز در امر حفاظت از محیط زیست مشارکت و همکاری کنند و به افراد جامعه آموزش های زیست محیطی بدهیم قطعا شاهد بهبود وضعیت محیط زیست و حیات وحش خواهیم بود.

 

سردار شرفی در ادامه حفاظت و صیانت از محیط زیست را یک وظیفه همگانی عنوان کرد و گفت: باید در جهت تبلور و شکوفایی آن کوشا باشیم.
در ادامه این بازدید با حضور سردار شرفی و سرهنگ محبت خانی، مدیرکل محیط زیست استان و هیئت همراه از ۴ پاسگاه حفاظتی محیط زیست بازدید و تعدادی از پرندگان که مراحل آسیب دیدگی را طی کرده و آماده رهاسازی در طبیعت بودند، در طبیعت رها سازی شدند و همچنین از ” اورژانس حیات وحش” استان که صرفا جهت انتقال گونه های جانوری آسیب دیده در نظر گرفته شده بود، رونمایی شد.

 

 

   

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

رئیس کل نظام پزشکی کشور:هزینه واقعی شدن تعرفه را بیمه باید تامین کند

آیین باور – افزایش تعرفه ها نباید از جیب مردم پرداخت شود، در حال حاضرتعرفه …

دلت خوش است؟ نه! دلم خون است!

یادداشت/ به قلم احسان محمدی : در مترو جوانی آمد جلو و بعد از احوالپرسی …

دیدگاهتان را بنویسید