خانه / آخرین نوشته ها / نام گذاری روزی به نام درختکاری، آموزه‌های دینی در هفته منابع طبیعی

نام گذاری روزی به نام درختکاری، آموزه‌های دینی در هفته منابع طبیعی

آیین باور – اداره كل منابع طبيعي استان البرز آماده همكاري در خصوص كاشت نهال در امامزادگان و بقاع متبركه اين استان را دارد.

مدير كل منابع طبيعي و آبخير داري استان البرز، سازمان اوقاف را همیار طبیعت و محیط زیست دانسته و به سبب همکاری مداوم با سازمان جنگل‌ ها، مراتع و آبخیزداری، گفت: يكي از روزهای مناسبتی این هفته  با نام درختکاری، آموزه‌های دینی نامگذاری شده و مراسم درختکاری در بقاع متبرکه برگزار می شود.

وي تصريح كرد:در این روز با توجه نتایح تحقیقات اقلیمی ،انتخاب گونه‌های مناسب و تأمین امکانات آبیاری بقاع متبرکه و امامزادگان، نهال  مناسب غرس می‌شود.

اين مسئول گفت:زیارتگاه­ها نقش مؤثری در بازسازی حیات شهرها در طول تاریخ و امروز داشته است که همچون یک شبکه گسترده اجتماعی از اعتماد و مشارکت گرفته و فضاي امني را در اختيار شهروندان قرار مي دهد.مردم همواره یار و حامی منابع طبیعی و حافظان محیط زیست می باشند و هر جا که نیاز حضور آنان ملزم شده به بهترین نحوی با مشارکت همه جانبه خود بهترین اتفاقات صورت پذیرفته است.

فرضی گفت: ظرفیت بالای منابع طبیعی و پتانسیل های بالقوه استان البرز چه در حوزه منابع طبیعی و چه در حوزه های دیگر در کشور قابل بحث است و بخش مهمی را از آن خود نموده است،یکی از این ظرفیت ها قطب علم و فناوری است .

فرضی بابیان اینکه نهال‌ها به‌صورت رایگان در مصلی نماز جمعه میان اقشار مردمی توزیع می‌شود، ادامه داد: سعی دارم فرهنگ کاشت نهال در میان مردم رواج پیدا کن که این موضوع باید با فرهنگ‌سازی و آموزش لازم همراه باشد چراکه باید هر نهالی که کاشت می‌شود با توجه به شرایط اقلیمی آن محیط باشد.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

پلمپ آشکده و رستوران متخلف در جاده کرج – چالوس

یک رستوران و یک آشکده در محور کرج-چالوس در گشت ویژه طرح ضیافت بعلت عدم …

در هفته گردشگری و ایران شناسی؛ استاندارالبرز خواستاراولویت رونق گردشگری شد

آیین باور – توسعه و رونق گردشگری استان در اولویت خواسته استاندار از مسئولین قرار …

دیدگاهتان را بنویسید