???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / آخرین نوشته ها / اخبار شهرداری های مناطق کرج: ترمیم چاله ها / افتتاح دفاتر تسهیلگری بافت فرسوده

اخبار شهرداری های مناطق کرج: ترمیم چاله ها / افتتاح دفاتر تسهیلگری بافت فرسوده

آیین باور – اخبار کوتاه از مناطق مختلف شهرداری های کرج:

معابر منطقه 1 کرج بازسازی شدند/ترمیم 36 چاله حاصل از بارندگی

ترمیم 36 چاله به وجود آمده بر اثر بارندگی های شدید اخیر توسط منطقه 1 شهرداری کرج انجام شد.

در پی بارش های سنگین اخیر و برودت هوا، چاله هایی در سطح شهر کرج به وجود آمدند که نیازمند ترمیم بودند.

با تلاش و همکاری عوامل حوزه عمران منطقه 1، 36 چاله و نوار حفاری که بر اثر بارش اخیر در منطقه 1 به وجود آمده بودند، با استفاده از ملات ترکیبی ترمیم و پر شدند.

روند ترمیم چاله ها تا زمان پاکسازی کامل تمام سطوح منطقه و به وجود آمدن امکان اجرای عملیات آسفالت از سوی اداره عمران منطقه 1 جهت رفاه حال شهروندان ادامه دارد.

مدیر منطقه 9 شهرداری کرج:
رسیدگی به پرونده های کمیسیون ماده 100 ضرورت دارد

مدیر منطقه 9 شهرداری کرج گفت: تسریع و رسیدگی ویژه به پرونده های کمیسیون ماده 100 و مؤدیان بدهکار شهرداری لازم است.

عباس حق محمدلو در نشست کمیته درآمدی مدیر منطقه که با مسئولین واحدها در دفتر جلسات شهرداری تشکیل شد، اظهار داشت: بهره گیری از روش های نوین درآمدی در راستای جذب درآمد بیش تر و هماهنگی واحدهای اجرایی به منظور تسریع در امور شهروندان امری بس ضروری است.

مدیر منطقه 9 شهرداری کرج با بیان اینکه تسریع و رسیدگی ویژه به پرونده های کمیسیون ماده 100 و مؤدیان بدهکار شهرداری لازم است، عنوان کرد: در راستای خدمت رسانی به شهروندان و رسیدگی به وضعیت آسفالت، جدول گذاری، خدمات عمرانی و … شهروندان با پرداخت بدهی معوقه شهرداری، در توسعه و عمران شهر مشارکت نمایند.

حق محمدلو تکریم ارباب رجوع را مهم ترین اولویت شهرداری منطقه 9 دانست و بیان کرد: خدمت به مردم از وظایف ما می باشد و تمام پرسنل موظف به پاسخگویی به امور شهروندان با نهایت ادب و احترام هستند.

این مسئول در رابطه با استقرار میز خدمت در محل درب ورودی ساختمان شهرداری این منطقه خاطرنشان کرد: به منظور تسریع در امور شهروندان و جلوگیری از سرگردانی آن ها در شهرداری و در راستای تکریم ارباب رجوع، با استقرار میز خدمت و حضور یکی از پرسنل شهرداری، مراجعه کنندگان به حوزه موردنظر راهنمایی شده و اطلاعات لازم را دریافت خواهند کرد.

حق محمدلو در ادامه بر ضرورت ارتقاء سطح کیفی پروژه های عمرانی و کاهش هزینه ها در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و گفت: لازم است واحد عمران، نظارت دقیقی بر کنترل پروژ های عمرانی، انتخاب مصالح با کیفیت و نیز نحوه صحیح اجرای پروژ ها داشته باشد تا از مواجه شدن با فرسودگی و از بین رفتن مصالح، نیاز به ترمیم و صرف هزینه های مجدد در مدت زمان کوتاه جلوگیری شود.

در مناطق 2، 4 و 9 شهرداری:
دفاتر تسهیل گری خدمات بافت فرسوده کرج افتتاح شد

دفاتر تسهیل گری خدمات بافت فرسوده و نوسازی توسط مناطق 2، 4 و 9 شهرداری کرج با هدف اعتمادسازی عمومی در حوزه بافت های فرسوده و افزایش سرعت و کیفیت نوسازی در این بافت ها افتتاح شد.

دفاتر تسهیل گری خدمات بافت فرسوده و نوسازیشهرداری مناطق 2، 4 و 9 به ترتیب در خیابان کشاورز مصباح، کوی فرهنگ و چهارصددستگاه راه اندازی و افتتاح شد.

اصلی ترین وظیفه دفاتر تسهیل گری، برقراری ارتباط با ساکنان بافت های فرسوده، معرفی مشوق ها، تسهیلات و معافیت های موجود و برطرف سازی مشکلات احتمالی آنان در زمینه های نوسازی بناها و تجمیع ساختمان ها است.

تهیه بانک اطلاعاتی از سازندگان مشتاق در این بافت ها، شناخت ابعاد مختلف محله، برنامه ریزی و مطالعات، اقدامات اجرایی، تهیه طرح ساماندهی محله، بسترسازی جهت اقدامات فرهنگی مرتبط نظیر برپایی نمایشگاه و نهادسازی با استفاده از پتانسیل های اجتماعی محله از جمله وظایف این دفاتر می باشد.

دفاتر مذکور در حقیقت واسطه ای میان مردم و شهرداری محسوب می شوند و شهروندان می توانند در صورت درخواست نوسازی ملک خود، به جای شهرداری به این دفاتر که در برخی مناطق راه اندازی شده اند، جهت انجام اقدامات اولیه مراجعه نمایند.

با راه اندازی دفاتر تسهیل گری نوسازی در مناطق کم برخوردار و دارای تراکم بالای بافت فرسوده، تمرکز دفاتر خدمات نوسازی از نوسازی املاک مسکونی به سمت ارتقاء کیفیت زندگی تغییر خواهد کرد.

همچنین در پی راه اندازی این دفاتر در بافت های فرسوده کرج، بسترهای مشارکت فعال و فراگیر ساکنان به منظور احیاء و نوسازی بناهای قدیمی و فرسوده شهر فراهم شده و موجب افزایش خدمت رسانی به مردم این محلات می شود.

در صورت فعالیت و عملکرد صحیح، این دفاتر می توانند امتیازی مثبت برای موفقیت کلانشهر کرج محسوب شوند و نیز در ارتقاء کیفی زندگی در محلات نقش بسزایی ایفا نمایند.

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

مقاله:عدالت ترمیمی و راهکارهای جامعه پذیری نوجوانان بزهکار

مقاله آیین باور -فاطمه بیدهندی -معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان …