???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / آخرین نوشته ها / تفاهم نامه آموزش تخصصی زیست محیطی دبیران البرز امضا شد/

تفاهم نامه آموزش تخصصی زیست محیطی دبیران البرز امضا شد/

آیین باور- تفاهم نامه برگزاری دوره های آموزشی محيط زيست برای دبیران، توسط ادارت کل حفاظت و محیت زیست استان و اداره کل آموزش و پرورش امضا شد.

 شريفي رئيس اداره آموزش و پژوهش محيط زيست در گفتگو با آیین باور اعلام کرد: در این نشست  با حضور سرگروههای درس انسان و محيط زيست پايه 11 تحصيلي ،توافق شد طی برنامه عملياتی با زمانبندی مشخص، كارشناسان محيط زيست انسانی و طبيعی اداره كل حفاظت محيط زيست ابتدا سرگروههای زمين شناسی، جغرافيا و زيست شناسی را در دو مرحله آموزش داده و سپس كليه دبيران اين 3 مبحث را آموزش دهند. اين آموزشها در راستای توانمندسازی دبيران و افزايش آگاهی ايشان در زمينه آلودگيهای محيط زيست و تنوع زيستی ايران و استان البرز بوده و سرعت انتقال و صحت مطالب به دانش آموزان مدیریت خواهد شد.

شريفی رئيس اداره آموزش و پژوهش گفت هم اكنون  فصل اول اين كتاب در 2 درس چهارم و پنجم ،منابع طبيعی و مسائل محيطی استان تدريس مي شود كه با توجه به غنای بالاي تنوع زيستي البرز و وجود منطقه بزرگ حفاظت شده البرز مركزي در اين استان از یکسو و وجود معضلات محيط زيستي فراوان مانند آلودگي هوا ، ريزگزدها، كمبود كمي و كيفي آب و مشكل پسماندهاي كلانشهر كرج ازسوی دیگر ،قابليهاي البرز در جذب بالاي طبيعت گرد لازم است تا اين كتاب بازنگري شده و با نظر متخصصان اين حوزه ها مباحثي بيشتري در كتاب گنجانده شود .

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

زاد روز شوالیه آواز ایران فرخنده باد

آیین باور – شهرام ناظری کرمانشاهی (زادهٔ ۲۹ بهمن ۱۳۲۸ در کرمانشاه) خواننده، موسیقی‌دان و آهنگ‌ساز موسیقی اصیل ایرانی است. شهرام ناظری در بیشتر …

دیدگاهتان را بنویسید