خانه / آخرین نوشته ها / رییس حزب اعتماد ملی در استان البرز : به میزان مشارکت مردمی از رانت و مافیا کاسته خواهد شد

رییس حزب اعتماد ملی در استان البرز : به میزان مشارکت مردمی از رانت و مافیا کاسته خواهد شد

آیین باور – مردم کرج باید بدانند به میزان بی تفاوتی و عدم مشارکت ، رانت خواران ازین فرصت بهره برداری کرده و به اهداف شوم خود خواهند رسید.

کنفرانس خبری ائتلاف اصلاحات در حالی برگزار شد که شهروندان کرجی برای اعلام لیست روز شماری می کنند و از س سالها انتخابات و رخداد های جانبی آموخته اند که رای دادن به لیست، شورایی یکدست تر و قابل کنترل و نظارت بیشتری را رقم می زند که اسخگوی عملکرد خود خواهد بود.

مهندس خلیلی اردکانی رئیس ستاد اصلاحات و دکتر پورکریمی صبح امروز به پرسش های خبرنگاران در زمینه وضعیت لیست،میثاقنامه ها ، نحوه گزینش و پرازش عملکرد نمایندگان پاسخ دادند .

دکتر پور کریمی رییس حزب اعتماد ملی در استان البرز گفت: اگر مشارکت بالا باشد تمام دغدغه های نظارتی از میان خواهد رفت . در تهیه این لیست احزاب به هیچ عنوان سهم خواهی نکرده اند و تصمیم گیری برای لیست سبز انتخابات بر اساس خرد جمعی 13 نماینده احزاب صورت گرفته است .

وی تصریح کرد متاسفانه در سالها و ادوار پیشین مسئله شورا ها که باید بسیاری امور شهروندی وشهری را در بر بگیرد تنها به عمران و شهرداری ختم شده و شهرداری را به حیاط خلوت کسانی تبدیل کرده است که به دنبال رانت و سوء استفاده از فرصت ها هستند.

محمد علی پورکریمی با اشاره به میثاقنامه های امضا شده توسط داوطلبان ورود به لیست منتخب 13 نفره اصلاحات خاطر نشان کرد: میثاقنامه  تعهدی اخلاقی است که به عملکرد  نمایندگان راه یافته به شورا مرتبط است و .اگر آینده نگری نکنیم نمی توانیم بر نحوه فعالیت و خروجی نمایندگان خود نظارتی داشته باشیم .

وی تصریح کرد: مردم باید بدانند به میزان بی تفاوتی و عدم مشارکت ما،رانت خواری و مافیا رشد و از شهر بهره برداری خواهند کرد. بی تفاوتی زمینه فساد را افزایش خواهد داد و میزان رشد فساد با مشارکت مردم رابطه عکس  دارد.

انتخاب بر اساس لیست شورایی متجانس پدید می آورد که که با اهداف جمهوری اسلامی و احزاب اصلاح طلب همسو است و همین عدم مشارکت مردمی و نظارت نا کامل استانداری بر مسائل شهرداری را به حیاط خلوت کسانی تبدیل کرده است که هیچ ضابطه ای را بر نمی تابند.

دکتر پور کریمی رییس حزب اعتماد ملی در استان البرز افزود: دست احزاب اصلاح طلب از رسانه های دولتی و امکانات کوتاه است و جور این خلاء را رسانه های شخصی می کشند . چشم اصلاح طلبان به دستان رسانه های غیر دولتی دوخته شده است و ما خدمتگزاران اصلاحات نیز انتظار روشنگری و آگاه سازی عموم را از رسانه های مستقل و غیر دولتی داریم .

از جمله کمک رسانه ها می تواند اطلاع رسانی جلسات و برنامه های سخنرانی و معرفی اشخاص و چهره های سرشناسی باشد که برای گفتگو با مردم به کرج می آیند.

 

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

وزیر بهداشت: شهرک دارویی برکت۳۷۰۰۰ شغل ایجاد خواهد کرد

وزیر بهداشت, درمان و آموزشی پزشکی ظهر امروز در حاشیه بهره برداری از شهرک صنعتی …

شهرک دارویی برکت با ۴۰۰ میلیارد تومان سرمایه در کرج افتتاح شد

آیین باور_ سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیارد تومانی درزیرساخت‌های شهرک دارویی برکت محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی …

دیدگاهتان را بنویسید