???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / آخرین نوشته ها / خستوعضو شورای شهر کرج : بازارهای شبانه متناقض با فرهنگ اجتماعی است

خستوعضو شورای شهر کرج : بازارهای شبانه متناقض با فرهنگ اجتماعی استآیین باور-عضو شورای شهر کرج در یازدهمین جلسه شورای اسلامی شهر کرج بازارهای شبانه را متناقض با فرهنگ اجتماعی دانست.

وی گفت: فراهم نمودن مکان هایی برای دستفروشان سبب ضرر رسانى به مغازه دارانی است که هزینه های بسیاری از جمله مالیات پرداخت می کنند، همچنین وجود بازار های شبانه مجوز حضور در خیابانها تا پاسی از شب را فراهم کرده که این موضوع با فرهنگ اسلامی متناقص است.

عضو شورای اسلامی شهر کرج افزود: پدیده دستفروشی از منظر جامعه شناسی، فتح کوچه خیابانهای شهر است که روز به روز این موضوع دامنه دار شده است و از لحاظ زیبا منظر شهری تهدید بزرگی به شمار می رود.

خستو با بیان اینکه در اختیار گذارشتن زمین برای افرادی که تولید کالا می نمایند منجر به کارآفرینی نیز می شود، گفت: این موضوع باید جایگزین جانمایی برای دستفروشان شود، ضمن اینکه باید فضاهایی به صورت  روزانه  در اختیار زنان کارآفرین و سرپرست خانوار قرار گیرد.

این مسئول در ادامه افزود: بسیاری از دستفروشان با وجود داشتن شغل مناسب و محل صنفی، اقدام به اشغال فضاهایی برای رسیدن به سود بیشتر می نمایند که این موضوع نیازمند ساماندهی و برنامه ریزی است.

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

بازدید سرزده استاندار البرز از ایستگاه های نوروزی در استان

استاندار البرز از ایستگاه های نوروزی استان و روند خدماتدهی به مسافران نوروزی به صورت …

دیدگاهتان را بنویسید