خانه / خبر / توفان کولیوند خواب از چشم مدیران ربود: گزارش های تریبونی مشکلات کرج را حل نمی کند

توفان کولیوند خواب از چشم مدیران ربود: گزارش های تریبونی مشکلات کرج را حل نمی کند

 

آیین باور- نماینده مردم کرج با قاطعیت از رفتار غیر مسئولانه  و ناکارآمد برخی دستگاه های اداری استان و شهرستان انتقاد کرد.

نشست شورای اداری امروز  در سالن اجتماعات فرمانداری در حالی آغاز شد که مانند همیشه چهره ناراضی و خواب آلود مدیران دستگاه ها یا نمایندگانشان از جلسات این چنینی از دید خبرنگاران دور نماند. محمد جواد کولیوند نماینده مردم کرج در شورای اسلامی  به اعتقاد من امروز قهرامان بلا منزاع این نشست بود زیرا چنان جدی ، با صدای بلند و واضح از بی مسئولیتی برخی مدیران دستگاه ها ،عدم خروجی مناسب،رفتار نامناسب با شهروندان و ارباب رجوع،زمین ماندن پروژه ها ،عدم احساس مسئولیت و اشراف بر قوانین اداری ابراز نارضایتی کرد که برخی در صندلی هایشان فرو رفته بودند تا دیده نشوند.

دومین قهرمان کسی خواهد بود که این فریاد او را از خواب بیدار کرده و تغیری در روند کسالت بار شیوه مدیریتی اش بدهد .

به گفته محمد جواد کولیوند به دلیل نارضایتی ها مردم و عدم انجام وظایف توسط دستگاه ها مردم برای هر امری از درخواست ملاقات ،پیگیری نامه ،بیکاری،عقب ماندن اجاره بها به دفتر نمایندگان مجلس مراجعه کرده زمان طولانی از ساعات کاری نمایندگان صرف اموری می شود که در شرح وظایفشان نیست .

وی تصریح کرد: هیچ مدیری در دو دوره نمایندگی من و سه دوره نمایندگی آقای اکبریان، جهت ترمیم یا اصلاح ماده قانونی مشکل داری در حیطه وظایفش به ما مراجعه نکرده است که وظیف اصلی ما در مجلس است .

کولیوند یاد آور شد سال تولید و اشتغال داخلی است و چنانچه تصمیم به نجات کشور داریم باید از تمام پتانسیل های موجود بهره مند شویم . از مدیر تا دربان ادارات باید به شرح وظیفه و مسئولیت خود آگاه بوده مفهوم این شعار را بلد باشند.

وی گفت: اگر نفهیمی تولید و اشتغال یعنی چه حرفها و گزارشمان تریبونی می شود. همه به دنبال میز هستند و کسی نمی خواهد کار یدی انجام بدهد . وقتی رهبر بر این مسئله تاکید کرده اند یعنی شرعا و قانونا باید به حرف ایشان گوش بدهیم و عمل کنیم .

وی ضمن اشاره به روابط خارج از چهارچوب قانون و رانت خواری اشاره کرد و گفت: سرمایه گذاری مفت و مجانی نمی شود، هر سرمایه گذاری می آید مانع تراشی می کنیم که این پول را از کجا آورده است ؟ این وظیفه ما نیست دستگاه های دولتی پرسشگر وجود دارند ما نباید سرمایه گذراران را فراری بدهیم.

کولیوند با لحنی جدی خاطرنشان کرد: موازی کاری ده ها دستگاه بازرسی و حراست داخلی و بیرونی درهم تنیده حاصل یک سیستم اداری به درد نخور بی کیفیت است که چابک نیست و با اقداماتی چون افزایش 25 هزار نفری نیروی استخدامی آموزش و پرورش بار دولت را افزایش می دهد.

وی گفت:  چند نفر دستور می دهند یک نفر اجرا می کند این شدنی نیست . پیدا کنیم کجای کارمان اشکال دارد چرا نماینده مردم  در جمهوری اسلامی پس از 38 سال از انقلاب باید برای دیدن فلان مسئول نیاز به واسطه تراشی داشته باشد ؟خلاء های موجود را پیدا کنیم که اجرای قانون کلا تعطیل است .

کولیوند با توجه به کج فهمی های قانونی گفت: قانون را نفهمیده اند اخطار می دهند و پروژه های سنگین را با یک نامه به تعطیلی می کشانند . چرا نمی روید مشکلات را حل کنید و تمام سیستم را یکجا گرفتار می کنید؟

وی افزود: برای نجات کشور ایثار می خواهیم سیستم ما باید قابلیت فرماندهی داشته باشد 300 هزار میلیارد نقدینگی در دست دولت است و بیش از 80 هزار میلیارد در دست مردم جامعه مانده است .

توانایی جمع آوری سرمایه وجود ندارد . نمی توان توقع داشت بخش خصوصی سرمایه اش را بیاورد در اختیار دولت بگذراد چرا و با چه اطمینانی چنین کاری انجام دهد؟ ما آنها را به خاک سیاه می نشانیم .

کولیوند گفت: اگر قرار است اصلاحی صورت بگیرد باید نقص کارتان را پیدا کنید. یک نامه با وجود مکانیزه شدن سیستم در را ه گیر نکند. هنوز بعد 38 سال از انقلاب نتوانسته ایم تکلیف جاده چالوس را معین کنیم مدیران 5 دستگاه را دور یک میز بنشانیم و یک بار برای همیشه قاطعانه طرح بدهیم استعلام ندادند عمل کنیم .

کولیوند یاد آور شد : عربها در اقیانوس برج و رستوران ساخته اند ما یک جاده را نیم توانیم درست کنیم . مرز گرمدره کرج مشکین دشت فردیس دچار تعارض و ابهام است . پرونده تعیین تکلیف مرز کرج و گرمدره 2 سال است در شورای امنیت ملی گیر کرده است. نمایندگان شما در  مجلس همه وقتشان صرف این مسائل می شود.

وی افزود: برای نظام زشت است کسی برای اصلاح قانون سراغ ما نمی آید برای مریضی فرزندانشان سراغ مارا می گیرند .ما مسئول دفتر مدیران شهر نیستیم  در دفاترتان را به روی مردم باز کنید ما نباید  ارباب رجوع های شمارا راه بیاندازیم ما دفتر کارگشایی نداریم . زمینه بدبینی مردم به نظام را فراهم نکنید.

 

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

استاندار البرز از روند تکمیل ورزشگاه 6 هزار نفری انقلاب بازدید کرد

نماینده عالی دولت از روند تکمیل ورزشگاه 6 هزار نفری انقلاب کرج دیدن کرد.شهبازی ظهر …

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت: شیوه انتصاب روسای بیمارستان ها، تغییر می کند

شیوه انتصاب روسای بیمارستان ها، تغییر می کند/ از توان مدیریتی کادر درمانی در بیمارستان …

دیدگاهتان را بنویسید