خانه / آخرین نوشته ها / رئیس مرکز مشاوره معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان البرز: از شهریور گذراندن مشاوره پیش از ازدواج اجباری می شود

رئیس مرکز مشاوره معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان البرز: از شهریور گذراندن مشاوره پیش از ازدواج اجباری می شود

آیین باور- گذراندن کلاس های مشاوره پیش از ازدواج برای ثبت عقد الزامی می شود .

سرهنگ یدالله رنجبر پور رئیس مرکز مشاوره و مددکاری آرامش معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان البرز،امروز یکشنبه در گفتگوی اختصاصی با آیین باور در حاشیه همایش دختران درکانون امام علی گفت:

طبق آخرین مصوبه مجلس شورای اسلامی در بحث آسیب های اجتماعی اجباری شدن دوره های مشاوره پیش از ازدواج ازشهریور ماه ۹۶ برای تمام زوج هایی که تصمیم به عقد گرفته اند اجرایی می شود .

سرهنگ رنجبر گفت: یک دوره ۶۰ ساعته کلاس مشاوره پیش از ازدواج طراحی شده است که مانند آزمایش ازدواج اجباری و الزامی است و زوجین از نظر تناسب و تفاهم و روح و روان با یکدیگر بررسی و راهنمایی می شوند.

وی خاطرنشان کرد: تا وقتی گواهی گذراندن این کلاس ها و انجام تست های روانشناسی، مشاوره روانشناسیِ ارزیابی شده ،ارائه نشود هیچ دفتر خانه ای حق جاری کردن عقد را نخواهد داشت . تدابیر لازم برای پرهیز از شانه خالی کردنی در این زمینه اندیشیده شده است .

وی عمده فعالیت های این معاونت را درحوزه های آموزش همگانی ، مشارکت عمومی، اداره برآورد اجتماعی ، مرکز مشاوره و مددکاری ذکر کرد و افزود: اخیرا ماموریتی جدید به عنوان مرکز مشاوره ویژه طلاق به ما داده شده است که مسئولیت آن را کارگروه خانواده بر عهده دارد.

وی تصریح کرد: با مشارکت سایر نهادهای فعال در این زمینه مانند استانداری، بهزیستی، حوزه علمیه خواهران البرز،اداره کل اوقاف و خیریه و حتی آموزش پرورش، با مرکزیت معاونت اجتماعی در حال شکل گیری هستیم و نتایج آن را به اطلاع عموم مردم شریف استان البرز خواهیم رساند.

سرهنگ رنجبر پور با اشاره به وضع نا مطلوب آمار طلاق در کشور گفت:  اعداد و ارقام پرونده هارا نمی شود به درستی اعلام کرد اما آمار خوبی نداریم بعضا علی رغم کارهایی که دیگر ادارات انجام می دهند، شاهد رشد روز افزون آمار طلاق هستیم نه تنها در استان البرز که در کل کشور وضعیت همین است .

رئیس مرکز مشاوره و مددکاری آرامش معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان تاکید کرد: این آمار نگران کننده است و از همه نهاد ها و ارگان ها می خواهیم دست یاری نیروی انتظامی را خالی برنگردانند . با مهر دست مارابفشارند که در راستای ارتقای منزلت خانواده و بانوان که بیشترین ضرر را در این حوزه می بییند  این آمار را کاهش دهیم .

وی در پایان گفت: اعتقاد قلبی ما این است که بارش فکری که در جلسات تعاملی نقش می بندد، می تواند کمک کننده باشد .هرکسی برای کاری ساخته شده است . پا پیش بگذارند ما هم بستررا فراهم می کنیم و اطلاعات آمار را در اختیارشان قرار خواهیم داد.

وی گفت: تمام خدمات مرکز مشاوره آرامش رایگان ارائه می شود و از صفر تا صد مشاوران با تجربه چندین و چند ساله و مدارج عالی تحصیلاتی  در خدمت اقشار مختلف مردم هستند .

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

استاندار البرز: پیمانکار همت سرموعد به وعده وفا کند

آیین باور – گزارش میدانی بازدید های مکرر استانداران در ادوار مختلف نشان می دهد …

دیدگاهتان را بنویسید