خانه / آخرین نوشته ها / رئیس شورای استان البرز: عده ای از قدرت شورا می ترسند زیرا قدرت خودشان کم می شود

رئیس شورای استان البرز: عده ای از قدرت شورا می ترسند زیرا قدرت خودشان کم می شود

آیین باور – رئیس شوراهای استان در روز ملی شوراها در صحن سالن شهدای دولت استانداری البرز، از جدا شدن روز شورای شهر از روستا گلایه کرد و گفت: این حرکت نشان می دهد ما روحیه شورایی را هنوز نیاموخته ایم.
ایزدبین گفت: افراد ارزشمند نظام چون امام وآیت الله طالقانی و آیت الله بهشتی برنامه شوراها را نوشته شد و این گام دموکراسی و مردم سالارانه با بیست سال تاخیر در کشور آغاز شد وما از قوه مجریه چنان عقب ماندیم که هنوز هم پذیرش شورای شهر نهادینه نشده است.
وی خاطر نشان کرد: هنوز موفق نشده ایم این مدل صحیح را در کشور پیاده کنیم. اصل ۱۰۳ قانون، استاندار، بخشدار و ..همه را درحوزه اختیار شورا ها موظف به اجرای مصوبات می داند و هنوز کسی این اختیار را بر نمی تابد.
وی خطاب به نماینده عالی دولت گفت: آقای استاندار! در البرز بسیاری مدیران رویکرد شورایی ندارند و تمکین نمی کنند و هنوز این برای آنان جدی نیست.

وی تاکید کرد: ای کاش نمایندگان‌مجلس در این نشست حضور داشتند و در آستانه انتخابات که معمولا شعارهای پر طمطراقی می دهند، به مصوبات اشتباه واصلاح قانونی مصوبات در مدیریت شهری بیشتر دقت می کردند و کمک حال شوراها می شدند.
نادر ایزدبین گفت: چرا ما دنبال حیاط خلوتها هستیم ونه تفویض اختیار؟ تا نمایندگان ما در بعد ملی تصمیم بگیرند چرا حرف درمانی می کنیم  و درشعار مانده ایم.
ایزدبین یادآور شد: اینکه به شهرداری یک ماه صد میلیون ماه دیگر پانصد داده شود؛ دخالت در مدیریت شهری و شورا باشد؛ ورود های نادرست بشود؛ بسیار بد است . اگرچه این اوتوریته باید در خود شورا باشد و اجازه دخالت ندهد اما ارعاب و تهدید انحلال شورا باید تمام شود و جلوی آن گرفته شود.
رئیسشرای استان البرز گفت: در داخل خودمان افتراق زیاد است ولی در بیرون شورا عده زیادی هستند که تمایلی ندارند شورا پرتوان باشد، زیرا قدرتشان کم میشود.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

وزیر بهداشت: شهرک دارویی برکت۳۷۰۰۰ شغل ایجاد خواهد کرد

وزیر بهداشت, درمان و آموزشی پزشکی ظهر امروز در حاشیه بهره برداری از شهرک صنعتی …

شهرک دارویی برکت با ۴۰۰ میلیارد تومان سرمایه در کرج افتتاح شد

آیین باور_ سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیارد تومانی درزیرساخت‌های شهرک دارویی برکت محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی …

دیدگاهتان را بنویسید