خانه / آخرین نوشته ها / رئیس شورای شهرکرج : ادارات خدمات رسان، اختیارات شورا را بر نمی تابند

رئیس شورای شهرکرج : ادارات خدمات رسان، اختیارات شورا را بر نمی تابند

آیین باور – آیین ویژه گرامی داشت روز ملی شوراها صبح امروز سه شنبه در سالن شهدای دولت استانداری البرز، با غیبت حداکثری نمایندگان شورای شهر کرج؛ برگزار شد. از شورای شهر کرج تنها زارع،خلیلی و رسولی حضور داشتند.

عباس زارع رئیس شورای شهرکرج در این مراسم ضمن آرزوی رسیدن به یک خرد جمعی در امور از حمایت های استاندار از فعالیت های شورای شهر قدر دانی کرد.

وی گفت:اصل هفتم قانون اساسی کشور به صراحت به موضوع شورا و اختیارات آن پرداخته و فصل هفتم ازماده100 تا ۱۰۶ تفضیلی در مورد شورا صحبت کرده است.

زارع یادآور شد: شورای شهر و روستا و این نظام مردم سالار تنها ۲۰ سال است که از دوره اصلاحات شروع شده و امروز چیزی نیست که برایش برنامه ریزی شده بود، علی رغم تاکید های برنامه چهار و پنج دولت نیز اختیاراتی برایش تعریف شده بود که تاکنون واگذار نشده و بسیاری دوباره کاریها و هزینه ها به همین سبب است.

زارع افزود:  جلسه مفصلتری با حضور همه دستگاه های خدمات رسان و مجلسیان نیاز است تا بتوانیم فارغ از حرف درمانی به اصلاح مشکلات بپردازیم  و علت کم کاری های حداکثری استان بررسی شود.

رئیس شورای شهر کرج گفت: مدیران دستگاه ها حتا حاکمیت محلی را نقض می کنند تا شهر مرکزی مدیریت شود.مثلا چالش های جدی ترافیکی یا زورگویی به شهرداری های مناطق در تصرف اراضی، یا عملکرد شهر روستایی شرکت برق کرج در تیر گذاری سطح شهر به شیوه ای رخ میدهد که در هیچ کجای ایران رواج ندارد. در حوزه فاضلاب به ویژه حاشیه شهر مردم برای رفع معضلاتشان به ما مراجعه می کنند اما دستگاه خدمات رسان در میدان نیست.

وی گفت: شهرداری ها بَرج های شهر را تامین می کنند. در ایام انتخابات و جشنها و اتفاقات احتمالی شهرداری ها هزینه می پردازند، اما چتر حمایتی روی سر شورا و شهر نیست.

زارع افزود: مبالغ قابل توجهی به شهر و دستگاه ها می دهیم؛ اما حمایت نمی شویم .از تعداد۱۲۰۰ شورای شهر در کشور کمتر از انگشتان یک دست، دچار مشکل شده اند اما ضد تبلیغات علیه شورا زیاد است .

وی تصریح کرد: شورا می تواند بسیاری هزینه های پرت را کاهش دهد. تبلیغات شهری وظیفه شورا وشهرداری است اما در اختیارما نیست . مردم از شهر راضی نیستند دستگاه های خدمات رسان با ما هماهنگ نیستند. شورا اگر مبالغ اعتبارات عمرانی اش را جمع بزند بسیار ناچیز است حال انکه نقش اساسی در ایجاد رضایتمندی مردم دارند. فراموش نکنیم حمایت باشعار نمی شود با عمل است.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

رئیس کل نظام پزشکی کشور:هزینه واقعی شدن تعرفه را بیمه باید تامین کند

آیین باور – افزایش تعرفه ها نباید از جیب مردم پرداخت شود، در حال حاضرتعرفه …

دلت خوش است؟ نه! دلم خون است!

یادداشت/ به قلم احسان محمدی : در مترو جوانی آمد جلو و بعد از احوالپرسی …

دیدگاهتان را بنویسید