خانه / آخرین نوشته ها / بیش از ۳۰۰ هکتار زمین البرز زیر کشت گلخانه ایست

بیش از ۳۰۰ هکتار زمین البرز زیر کشت گلخانه ایست

آیین باور_ ستادهای کشت گلخانه ای در شهرستان ها گامی بزرگ در جهت توسعه گلخانه های البرز است. ۳۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی البرز زیر کشت گلخانه ای است

نماینده عالی دولت در استان البرز از تشکیل ستاد کشت های گلخانه ای در شهرستان های استان خبر داد و گفت: یکی از ملاک های ارزیابی فرمانداران و دستگاه های مرتبط با کشاورزی، راه اندازی و توسعه گلخانه ها است.

دکتر شهبازی در حاشیه راه اندازی نخستین گلخانه فوق مدرن کشور در نظرآباد که با حضور وزیر جهاد کشاورزی به بهره برداری رسید، افزود: پایه این استان صنعتی است اما به مدد وجود مراکز تحقیقاتی در حوزه کشاورزی در البرز، کشاورزی این استان نیز پربار و پر اثر است.
وی اضافه کرد: یکی از موضوعات مورد حمایت در برنامه ششم توسعه که اعتبار آن نیز از طریق منابع بانکی مورد حمایت قرار می گیرد کشت های گلخانه ای است.
دکتر شهبازی گفت: اقتصادی بودن، اشتغال زایی و استهلاک کمتر از جمله دلایلی است که وزیرجهاد کشاورزی بر توسعه کشت های گلخانه ای در کشور تاکید دارد.
وی با بیان اینکه بیش از ۳۰۰ هکتار از سطح زیر کشت البرز زیر کشت گلخانه ای است اظهار داشت: با توجه به ظرفیت های این استان نیاز است که این سطح افزایش یابد.
استاندار البرز از تشکیل ستاد کشت های گلخانه ای در شهرستان های استان خبر داد و گفت: یکی از ملاک های ارزیابی فرمانداران و دستگاه های مرتبط با کشاورزی، راه اندازی و توسعه گلخانه ها است.
شهبازی گفت: با راه اندازی این واحدهای گلخانه ای می توانیم شاهد افزایش بهره وری و اشتغال زایی در استان باشیم.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

پلمپ آشکده و رستوران متخلف در جاده کرج – چالوس

یک رستوران و یک آشکده در محور کرج-چالوس در گشت ویژه طرح ضیافت بعلت عدم …

در هفته گردشگری و ایران شناسی؛ استاندارالبرز خواستاراولویت رونق گردشگری شد

آیین باور – توسعه و رونق گردشگری استان در اولویت خواسته استاندار از مسئولین قرار …

دیدگاهتان را بنویسید