خانه / آخرین نوشته ها / مدیر کل مدیریت بحران البرز : سامانه جدید بارشی وارد می شود احتیاط کنید

مدیر کل مدیریت بحران البرز : سامانه جدید بارشی وارد می شود احتیاط کنید

آیین باور – مدیر کل مدیریت بحران استانداری البرز با اعلام خبر ورود سامانه بارشی سرد به منطقه البرز مرکزی، از آماده باش دستگاه های اجرایی استان خبر داد.

مهدی مهرور با اعلام این خبر گفت: با توجه به اخطاریه مورخ ۰۷/۱۲/۹۷ اداره کل هواشناسی استان، بررسی آخرین الگوهای پیش یابی حاکی از فعالیت سامانه بارشی از اوایل وقت فردا تا جمعه در منطقه البرز مرکزی می باشد.
وی افزود: عمده بارش ها در بعضی ساعات به صورت برف و رعد و برق مربوط به فردا چهارشنبه و در ارتفاعات استان خواهد بود .
مهرور تصریح کرد: با توجه به مقادیر بارش ها آب گرفتگی معابر شهری، در ارتفاعات و دامنه ها وجاده های کوهستانی ریزش سنگ و سقوط بهمن مورد انتظار می باشد .
مدیر کل مدیریت بحران از دستگاه های اجرایی و اعضاء شورای هماهنگی مدیریت بحران استان و شهرستانها در خواست کرد ضمن حفظ آمادگی همچنین حضور در محل کار به منظور مقابله با جاری شدن سیل، رعد و برق، وزش باد شدید، ریزش کوه و یا هرگونه حادثه احتمالی تدابیر و تمهیدات لازم را اتخاذ نمایند.
وی تصریح کرد: اقدامات بازدارنده و بلادرنگ از جمله صدور پیش آگاهی از طریق رسانه های محلی (استانی و شهرستانی) و مسئولین محلی برای ساکنین مناطق تحت تاثیر خصوصا کشاورزان، دامداران، عشایر و حاشیه نشینان رودخانه ها انجام پذیرد.
مهرور بر عدم اسکان و توقف در بستر و حریم رودخانه ها، مکانهای مرتفع و تپه ها، زیر درختان، سیم برق هوایی، لوله ها، فنس های فلزی و پهنه های آبی و همچنین خوداری از چرای دام در مراتع و دامنه کوهها توسط شهروندان تاکید کرد.
مدیرکل مدیریت بحران بر لایروبی قنوات، رودخانه ها، کانالها، انهار و زیر پلها و همچنین رفع آبگرفتگی معابر درون شهری و برون شهری ، برخودداری از سفرهای غیرضروری درجادهای کوهستانی و دامنه های پرشیب به دلیل احتمال ریزش سنگ و به همراه داشتن زنجیر چرخ و وسایل گرمایشی توسط شهروندان تاکید کرد.
مهرور بر پیش بینی مکانهای امن جهت اسکان موقت (تا رفع شرایط اضطراری)، ایجاد هماهنگی فی ما بین نیروی انتظامی ، دستگاههای امدادی، ایمنی، خدماتی و نیروهای مردم ، حفظ آمادگی مراکز درمانی و پایگاههای امدادی، حفظ آمادگی شرکت های خدماتی (آب و فاضلاب شهری و روستایی؛ برق؛ گاز؛ تلفن همراه و ثابت ؛ آب منطقه ای و حضور شهرداران در محل کار و حفظ آمادگی ستاد مدیریت بحران شهرداریها تاکید کرد

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

رئیس کل نظام پزشکی کشور:هزینه واقعی شدن تعرفه را بیمه باید تامین کند

آیین باور – افزایش تعرفه ها نباید از جیب مردم پرداخت شود، در حال حاضرتعرفه …

دلت خوش است؟ نه! دلم خون است!

یادداشت/ به قلم احسان محمدی : در مترو جوانی آمد جلو و بعد از احوالپرسی …

دیدگاهتان را بنویسید