خانه / آخرین نوشته ها / “اکوسیستم استارتاپی کرج” چهار ساله شد

“اکوسیستم استارتاپی کرج” چهار ساله شد

آیین باور – معاون اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج از برگزاری بزرگترین رویداد استارتاپی استان البرز با عنوان “همسو” خبر داد و گفت: این رویداد با هدف معرفی کارآفرینان و ترویج فرهنگ کسب و کار در بین جوانان در تالار شهیدان نژادفلاح کلانشهر کرج برگزار می شود.
احمد خیری در گفتگو با خبرنگار  آیین باور اظهار داشت:”خانه استارتاپ کرج ” استان البرز، برای اولین بار در کشور به همت مدیریت شهری کرج افتتاح و راه اندازی شده که در نوبه خود تجربه بی‌نظیر و به عنوان یک مدل موفق در کشور محسوب می شود.
وی افزود: طی انعقاد تفاهم نامه همکاری بین شهرداری کرج و وزارت ورزش و جوانان و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مقرر شد که این تجربه از طریق وزارت ورزش و جوانان به سایر مراکز استانها نیز منتقل شود.
این مسئول عنوان کرد: هم اکنون در مراغه، تبریز، شیراز و اهواز خانه های استارتاپ با الگو پذیری از مجموعه مدیریت شهری کرج تشکیل و مقرر شده که تیمی از کرج در مراکز استانها حضور پیدا کند و این تجربه را به سایر استانها منتقل نماید.
خیری ایجاد اشتغال پایدار و تاب آور در سطح شهر کرج و استان البرز و توسعه اقتصاد شهری را از اهداف ورود مدیریت شهری به حوزه استارتاپ ها عنوان کرد و یادآور شد: خانه استارتاپ به عنوان مرکز توانمندسازی و تسهیلگری کسب و کارهای نوپا بر اساس مشارکت دستگاه های مختلف از جمله استانداری البرز، اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان و پارک علم و فناوری البرز، شهرک صنعتی استان البرز، اتاق بازرگانی البرز، اداره کل ورزش و جوانان و سایر دستگاه های مختلف استان به همت شهرداری کرج ایجاد شده است.
خیری با بیان اینکه خانه استارتاپ مکانی برای تبدیل ایده به پدیده و استقرار تیم های استارتاپی است، بیان کرد: افرادی که ایده دارند می توانند در رویدادهای استارتاپی مانند همسو ضمن آشنایی با الگوهای کسب و کار های نوین به توسعه ارتباطات حرفه ای بپردازند.
وی تاکید کرد: طی ۴ سال گذشته بیش از ۲۰۰ رویداد کارآفرینی در شهر کرج برگزار شده که رویداد همفکر از پرتکرارترین آنهاست و به صورت هفتگی برگزار می‌شود و توانسته سهم به سزایی در جذب جوانان به فعالیتهای استارتاپی و کارآفرینی ایفا کند.
معاون اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج اضافه کرد: در این راستا طبق برنامه ریزی مقرر شده که بزرگترین رویداد استارتاپی استان با عنوان “همسو با کارآفرینان ” با حضور هزار و ۴۰۰ فعال استارتاپی اکوسیستمی در روز پنج شنبه ۲ اسفند ماه سال جاری ساعت ۱۴ در تالار شهیدان نژاد فلاح برگزار شود.
این مسئول گفت: گفتگو با کارآفرینان، برپایی نمایشگاه استارتاپی و فرصت توسعه ارتباطات از جمله برنامه های این رویداد است.
خیری افزود: مسعود طباطبایی مدیرعامل علی بابا، سعید سعادت بنیانگذار مجتمع فنی تهران، امیرحسین موسوی مدیر روابط عومی دیجی کالا، محمد رستمی مدیر فنی شیپور، شایان شلیله بنیان گذار شبکه تبلیغات، علی حاجی محمدی بنیان گذار همیار ورد پرس، محمد شهرمیانی مدیر منابع انسانی رهنما و محمدحسین امیری مدیرعامل خدمات حقوقی وینداد از جمله افراد مهمانان این رویداد هستن

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

پلمپ آشکده و رستوران متخلف در جاده کرج – چالوس

یک رستوران و یک آشکده در محور کرج-چالوس در گشت ویژه طرح ضیافت بعلت عدم …

در هفته گردشگری و ایران شناسی؛ استاندارالبرز خواستاراولویت رونق گردشگری شد

آیین باور – توسعه و رونق گردشگری استان در اولویت خواسته استاندار از مسئولین قرار …

دیدگاهتان را بنویسید