خانه / آخرین نوشته ها / استاندار البرز: به ظرفیت بانوان و جوانان در آموزش و پرورش توجه شود

استاندار البرز: به ظرفیت بانوان و جوانان در آموزش و پرورش توجه شود

آیین باور_ بهره برداری از ظرفیت بانوان و جوانان در پست های مدیریتی در دستور کار آموزش و پرورش قرار گیرد

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: انتظار می رود مدیرکل آموزش و پرورش با بهره برداری از ظرفیت بانوان و جوانان در پست های مدیریتی که از سیاست ها و برنامه های دولت تدبیر و امید است در راستای تحقق سهم ۳۰ درصدی انتصاب بانوان در پست های مدیریتی در اسرع وقت اقدام لازم را انجام دهند.

دکتر شهبازی در همایش شوراهای آموزش و پرورش استان که ظهر یکشنبه در سالن همایش های امام علی (ع) برگزار شد، با گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش، ایام حزن و اندوه شهادت حضرت فاطمه (س) را نیز تسلیت گفت و افزود: خرسندم از اینکه بهترین دوستانم در البرز از بدنه آموزش و پروش استان هستند.
وی ادامه داد: قشر آموزش و پرورش افرادی تاثیرگذار در امور مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و حتی امنیتی هستند که بر این اساس درصدد تقویت ارتباطی دوسویه بین استانداری البرز و آموزش و پرورش هستیم.

بستر بهره برداری از فناوری های نوین در مدارس فراهم شود/ از ظرفیت خیرین در ارتقا زیرساخت های آموزش و پرورش بهره برداری شود
دکتر شهبازی با اشاره به حضور پرشور و فعال بانوان در این همایش، گفت: یکی از موضوعاتی که در جلسه معارفه مدیرکل آموزش و پرورش مورد تاکید قرار دادم بهره برداری از ظرفیت جوانان و بانوان فرهیخته در پست های مدیریتی آموزش و پرورش بود.
وی افزود: بر این اساس انتظار می رود مدیرکل آموزش و پرورش با اعمال این امر که از سیاست ها و برنامه های دولت تدبیر و امید است در راستای تحقق سهم ۳۰ درصدی انتصاب بانوان در پست های مدیریتی در اسرع وقت اقدام لازم را انجام دهد.
استاندار البرز با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت بزرگ خیرین در آموزش و پرورش، اضافه کرد: با توجه به رشد سریع فناوری های نوین و اینکه شرایط کنونی جامعه می طلبد نسل جدید با تکنولوژی های روز آشنا شود باید بسترهای این امر در مدارس فراهم شود.

نیروهای فرهیخته آموزش و پرورش شناسایی و به کار گیری شوند
وی گفت: درب اتاق مدیرکل آموزش و پرورش استان باید به روی نیروهای فرهیخته و توانمندی که می توانند به ارتقا کمی و کیفی آموزش و پرورش البرز کمک کنند، باز باشد.
دکتر شهبازی با بیان اینکه در آستانه برگزاری چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم، افزود: تمام سطوح جامعه در تحقق انقلاب اسلامی دخیل بودند که بواسطه این حضور تغییرات عظیمی در بخش های مختلف کشور اتفاق افتاد.
وی عنوان کرد: هر روز که می گذارد، علی رغم سو تدبیرها، مردم پر رنگ تر حضور و نقش آفرینی پیدا می کنند.
وی با اشاره به مراسم آغاز گازرسانی به بخش و روستاهای آسارا و حضور پر شور مردم عنوان کرد: اهالی روستای کندر با شور و شعفی وصف ناشدنی از مسئولان استقبال و پذیرایی کردند و پس از سال ها انتظار تحقق این امکان را جشن گرفتند.
استاندار البرز گفت: در سال ۵۷ جمعیت کشور نزدیک به ۳۰ میلیون نفر بود ولی صادرات نفت حدود ۶ میلیون بشکه بوده که با این تفاصیل باید عمران و آبادانی شهرها و روستاها به مراتب بیشتر مورد توجه قرار می گرفت.
وی افزود: اکنون صادرات نفت به ۱٫۵ میلیون بشکه رسیده ولی با نگاهی اجمالی به این باور می رسیم که اقدامات بزرگی در حال شکل گیری در جهت آبادانی سراسر کشور است که اختصاص ۱۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای گازرسانی به روستاهای محور کرج-چالوس در این برهه که با مشکلات اقتصادی مواجه هستیم، گواهی بر این امر است.

باید امید و نشاط در جامعه تزریق شود چراکه نظام دستاوردهای ارزشمندی دارد
دکتر شهبازی با اشاره به اینکه گویا دچار یک بیماری منفی نگری شده ایم، گفت: گرفتاری ها و مشکلات در طبقات پایین جامعه وجود دارد ولی سیاه نمایی و ایجاد فضای یاس و ناامیدی، روحیه مردم را تحت تاثیر قرار داده است.
استاندار البرز افزود: با خبرهای بد و منفی از سوی برخی مسئولان و بزرگنمایی برخی موانع و مشکلات، فضای جامعه متشنج می شود که باید با تغییر رویکردهای کلی این عوامل را از بین ببریم.
وی اضافه کرد: اکنون نیز در این برهه حساس، مردم و مسئولان یکپارچه شده و درصدد حفاظت از آرمان های نظام مبنی بر استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی هستند و در مقابل فشارهای مخالفان و معاندان نظام ایستاده اند.

برای حفاظت از استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی خون داده ایم
دکتر شهبازی گفت: شعار جمهوری اسلامی بسیاری از ساختارهای بین المللی و کشورهای منطقه را شکست از این رو معاندان بسیاری پیدا کردیم و برای این آرمان مهم جنگ به کشور ما تحمیل شد، شهید، شکنجه و خون های بسیاری برای این امر دادیم و همچنان نیز باید برای دفاع از این ارزش ها هزینه بپردازیم.
وی افزود: امروزه قشر آموزش و پرورش شاه بیت اصلی نظام هستند و معلمان توانسته اند نظام بودجه ریزی کشور را متقاعد کرده اند که قشری مولد هستند و سیاست های اصلی نظام حمایت از قشر مولد جامعه است.
استاندار البرز ادامه داد: همچنان در مسیر حمایت از اشتغال و تولید با رویکرد ویژه ای درصدد توجه به نظام آموزش و پرورش نیز هستیم.

قدردان همراهی اصحاب رسانه و قلم هستیم و انعکاس صحیح دستاوردهای البرز را ارج می نهیم
وی گفت: از مطبوعات و اصحاب قلم و رسانه قدردانی می کنم چراکه به واقع به قدرت آنها پی برده ام به این دلیل که آنها مردم را آگاه کرده و اخبار مثبتی از البرز انتشار می دهند.
دکتر شهبازی افزود: بر اساس منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه تمام مسئولان رده های مختلف قوا باید با اتحاد و انسجام در کنار هم باشند، در البرز نیز به یک ذهن مشترک در جهت رشد و توسعه استان رسیده ایم.

آموزش و پرورش برای ارتقا سطح معیشت فرهنگیان به جد برنامه ریزی کند/در کنار قشر فرهیخته آموزش و پرورش هستیم
وی اضافه کرد: در کنار قشر فرهیخته آموزش و پرورش هستیم و هر کجا که کم و کاستی حس شود با اهتمام ویژه ای در جهت رفع آن گام بر می داریم.
استاندار البرز با بیان اینکه حاشیه ها را کنار زده و در متن کنار هم هستیم، گفت: از آموزش و پرورش استان انتظار می رود که در جهت حل مشکلات معیشتی و ارائه تسهیلات به فرهنگیان با جدیت ورود کرده و تدابیر لازم را اتخاذ کند.
وی ادامه داد: این امر مهم را در شورای بانک های استان نیز مطرح کرده و به دنبال راهکاری برای تسریع و تسهیل در پرداخت تسهیلات به فرهنگیان خواهیم بود.

افزایش ۱۴۳ درصدی بودجه عمرانی آموزش و پرورش نوید ارتقا زیرساخت ها را می دهد
دکتر شهبازی گفت: طبق برنامه بودجه ۹۸ اعتبارات حوزه عمران آموزش و پرورش ۱۴۳ درصد افزایش یافته است که این امر نویدی برای ارتقا زیرساخت های این حوزه محسوب می شود.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

رئیس کل نظام پزشکی کشور:هزینه واقعی شدن تعرفه را بیمه باید تامین کند

آیین باور – افزایش تعرفه ها نباید از جیب مردم پرداخت شود، در حال حاضرتعرفه …

دلت خوش است؟ نه! دلم خون است!

یادداشت/ به قلم احسان محمدی : در مترو جوانی آمد جلو و بعد از احوالپرسی …

دیدگاهتان را بنویسید