خانه / آخرین نوشته ها / آرزوی دیرینه مردم روستاهای محور کرج_چالوس محقق می شود

آرزوی دیرینه مردم روستاهای محور کرج_چالوس محقق می شود

آیین باور – نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: آرزوی دیرینه مردم روستاهای محور کرج_چالوس محقق می شود و مردم این منطقه سردسیر از موهبت گاز برخوردار می شوند.

دکتر شهبازی صبح شنبه در مراسم آغاز گازرسانی به روستاهای کرج_چالوس که در روستای کندر بخش آسارا برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای این روستا، افزود: جمعیت حاضر در این روستا از مردم شریف، خونگرم و صبور استان البرز هستند.

وی ادامه داد: با تلاش مردم این منطقه و فراهم آوردن اسباب لازم، شهرنشینان کرج، تهران و سایر استان ها روستاهای این بخش را برای سکونت انتخاب کرده اند.

دکتر شهبازی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید به دولت گازی معروف است، گفت: بر این اساس که از سال ۹۲ تاکنون بسیاری از مناطق محروم از موهبت گاز، به این امکان دست یافتند.

وی افزود: در این برهه بهره برداری از میادین مشترک گازی و بخصوص پالایشگاه بید بلند بهبهان به سرانجام رسید که بواسطه این امور تا پایان دولت تدبیر و امید تمامی مناطق کشور از موهبت گاز شهری بهره مند می شوند.

استاندار البرز اضافه کرد: اکنون در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم که یادآور رشادت ها، دلاوری های انقلاب ۵۷ است.

وی گفت: امسال به کوری چشم دشمنان نظام که تمام تلاش خود را کردند تا بر سر راه استقلال و آبادانی کشور اختلال ایجاد کنند، بالنده تر از گذشته چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن می گیریم.

دکتر شهبازی افزود: فخر جمهوری اسلامی ایران از بدو پیروزی، آبادانی روستاها و خدمت به روستاییان بوده است.

وی با اشاره به حضور پرشور مردم در این مراسم، عنوان کرد: در طول چهل سال پیروزی انقلاب اسلامی، مردم و مسئولان در کنار یکدیگر با هدف رشد و توسعه همه جانبه کشور متحد و منسجم حضور یافته اند.

استاندار البرز گفت: اکنون مسئولان تمامی قوا در بخش های مختلف با تبعیت از منویات مقام معظم رهبری با اتحاد و انسجام در مسیر پیشرفت و رشد کشور گام برمی دارند.

وی افزود: استان البرز نیز در سایه این همراهی و امنیتی که کشور در خاورمیانه دارد، با ریل گذاری صحیح در مسیر تحقق اهداف نظام و برنامه های دولت حرکت می کند.

دکتر شهبازی خاطرنشان کرد: علی رغم موانع اقتصادی کشور، اکنون هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای گازرسانی به روستاهای محور کرج_چالوس تخصیص یافته است.

وی ادامه داد: مسئولان استان در سطوح مختلف با کار و تلاش شبانه روزی درصدد هستند گره از مشکلات مردم باز کنند.

استاندار البرز گفت: بر اساس تعهدات پیمانکار در صورت همراهی مجموعه استان و نظارت های جدی، مردم بخش آسارا و روستاهای محور کرج_چالوس ظرف ۲ سال از نعمت گاز برخوردار می شوند.
میزان اعتبار کل پروژه هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال است.
از این مبلغ ۸۰۰ میلیارد ریال به روستاهای بالادست سد امیرکبیر و ۳۰۰ میلیارد ریال به روستاهای پایین دست اختصاص می یابد.

با بهره برداری از این پروژه حدود ۶ هزار نفر در محور کرج_چالوس از موهبت گاز برخوردار می شوند.

امروز این پروژه از روستای کندر با اعتباری حدود ۹۳ میلیارد ریال آغاز می شود که به تعهد پیمانکار پیش بینی می شود ظرف کمتر از یک سال به بهره برداری برسد.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

رئیس کل نظام پزشکی کشور:هزینه واقعی شدن تعرفه را بیمه باید تامین کند

آیین باور – افزایش تعرفه ها نباید از جیب مردم پرداخت شود، در حال حاضرتعرفه …

دلت خوش است؟ نه! دلم خون است!

یادداشت/ به قلم احسان محمدی : در مترو جوانی آمد جلو و بعد از احوالپرسی …

دیدگاهتان را بنویسید