خانه / آخرین نوشته ها / رئیس سرم سازی رازی : موسسه متعلق به همه مردم ایران و منطقه است

رئیس سرم سازی رازی : موسسه متعلق به همه مردم ایران و منطقه است

آیین باور- آیین بزرگداشت نود و چهارمین سال تاسیس موسسه تحقیقات سرم سازی رازی با برش کیک توسط مسئولان این موسسه افتتاح شد.
دکتراسماعیل اسحاقی رییس موسسه رازی در این مراسم گفت: موسسه رازی متعلق به همه مردم ایران و منطقه است .

وی افزود: پژوهش ها در حوزه توسعه محصولات جدید و بر طرف کردن نواقص مستندات پیش می رود و تیم تلاش می کند در زمینه دامپزشکی نتایج خاصی را دنبال کند از جمله  رسیدن به دز های خاص که هنوز به نتیجه نرسیده است.
وی افزود: ارتباط بین صنعت و دانشگاه همواره مشکل بوده است و هیچ وقت آنطور که باید و شاید اتفاق نیفتاده است.هیچ کجای ایران شبیه موسسه رازی نیست که از بیسیک تا محصول نهایی داخل همین موسسه انفاق بیفتد و نقصی ندارد . این افنخاری برای ماست. اما در کشور نواقص زیادی در تبدیل علم به ثروت وجود دارد که باید رفع شود.
وی تصریح کرد: اصراری نیست همه پانصد محصول ما پا بگیرد، اما دویست پروژه به ثروت تبدیل شود برای ما کفایت می کند

همچنین در بخش دیگری از مراسم پژوهشگر دکتر رضاییان زاده گفت:در سال جاری به دلیل مشکلات جدی بین المللی در تامین واکسن، اهمیت این موسسه بیش از پیش نمودار است.
وی افزود: واکسن های تب برفکی، آنتی ژنها و آنفولانزای فوق حاد به موسسه واکسن ما مرتبط است .یکی از جهت تامین دیگر از جهت استراتژیک بودن مرکز حساسیت موضوع را زیاد می کند.

وی خاطر نشان کرد: در شیوع تب برفکی سال ۱۳۹۴ در شرایط بد کشور این موسسه به ما قول تامین دو سه هفته ای داد و در کمتر از آن زمان “وی والان” تولید و در کشور ارسال و توزیع شد.

وی خاطر نشان کرد: این در حالی است که در کل یک میلیون دوز واکسن اصلا در کشور وجود نداشت. اما با هماهنگی در این موسسه کار انجام شد.
رضائیان زاده گفت: چنین مرکزی با این قدمت که در زمان های دور چه ها پشت سر گذاشته است، چه بیماری های فلج اطفال و دیفتری که کنترل نکرده است،  نمی تواند با حرف من نوعی تعیین تکلیف شود بماند یا نماند .

وی افزود: نه تنها نباید به راحتی درباره آینده این موسسه اظهار نظر کنیم بلکه با وجود شرایط کشور باید بدانیم این مرکز، سرمایه کشور و نظام است باید دید چه باید بکنیم که توسعه اش بدهیم.این برند در منطقه ارزش خودش را دارد.

این پژوهشگر تاکید کرد: ضعف عدم ارتباط صنعت و دانشگاه که چه طور علم به خدمات سیستمی اجتماعی تبدیل شود، مهم است. اینکه قرار نیست تا انتهای عالم فقط همین چند دارو را تولید کنیم وضعیت آینده دام و طیور کشور به این موسسه بستگی دارد.
به تنهایی نمی شود به هدف خدمات دام و طیور و آبزیان رسید. یک تعامل بین دستگاهی است که باید مانند پازل در جای درست خود قرار بگیرد.
تا در آینده شاهد بی نظمی در عرضه تولیدات نباشیم.

دکتر نادعلیان از دیگر مسئولین و محققین این موسسه نیز گفت: این مرکز تنها جای دنیاست که چنین فعالیت هایی انجام می دهد از جوانها می خواهم که این خدمات نود و چهارساله به ایران و همسایگان را قدر بدانند و از دست ندهند.این موسسه نه تنها باید حفظ شود باید بر وسعت تحقیقاتش افزوده شود.

وی تاکید کرد تاکنون همه واکسن های تولیدی موسسه با کیفیت بوده اگرچه اقتصاد سخت شده و خیلی ها دوست دارن بلایی سر این موسسه بیاورند بدانید که باید مقاومت کنید و در  این مورد با کسی شوخی نداریم.

  

 

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

اولین جشن هنر بانوان هنرمند،ایران زمین برگزار شد

میتا نماد صلح و دوستی/ هنر اصیل رمزماندگاری و حیات فرهنگی یک کشور است/ مدیر …

رئیس علوم پزشکی البرز: ارتباط دوسویه مردم و دانشگاه کیفیت خدمات را بالا برده و بر اعتماد می افزاید/سامانه 190 را فراموش نکنید

نشست خبری فصلی  رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز و اصحاب رسانه پیش از ظهر امروز …

دیدگاهتان را بنویسید