خانه / آخرین نوشته ها / شهردار: کمربند سبز، هویت باغشهری را به کرج باز می‌گرداند

شهردار: کمربند سبز، هویت باغشهری را به کرج باز می‌گرداند

آیین باور – شهردار کرج گفت: مشارکت شهروندان نقش به سزایی در توسعه فضای سبز شهری دارد. 

علی اصغر کمالی زاده با اشاره به ضرورت توسعه کمربند سبز شهر اظهار کرد: کرج در گذشته به عنوان باغشهر شناخته می‌شده ولی طی دهه‌های گذشته به واسطه رشد شهرنشینی و افزایش واحدهای مسکونی از هویت اصلی  خود فاصله گرفته است.

شهردار کرج افزود: طی سال های گذشته بخش زیادی از باغات و فضای سبز کرج از بین رفته و به واحدهای مسکونی و تجاری تبدیل شده که این امر نتیجه ای جز افزایش ترافیک، آلودگی هوا، کاهش فضای سبز و رشد ناهمگون شهر نداشته است.

وی توضیح داد: این شهر تنها متعلق به ما نیست و آیندگان نیز باید از زندگی در آن احساس امنیت و آرامش کنند به همین دلیل باید با برنامه ریزی و اتخاذ سیاست‌های مناسب زمینه توسعه همه جانبه آن را بر مبنای اصول شهرسازی فراهم کنیم.

این مسئول با تاکید بر ضرورت توسعه فضای سبز در مناطق مختلف شهر گفت: بدون شک در شهری که سرانه فضای سبز به استانداردها نزدیک است، مردم با انگیزه از خانه خارج می‌شوند و آرامش روانی بیشتری دارند.

کمالی زاده اظهار کرد: خوشبختانه طی چند سال اخیر مدیریت شهری کرج در احیا و توسعه فضای سبز عملکرد مناسبی داشته و طرح‌های مختلفی را اجرایی کرده که کمربند سبز یکی از آن ها است.

شهردار کرج افزود: بدیهی است اجرای این طرح نقش به سزایی در کم کردن فاصله کرج امروز با هویت باغشهری گذشته خواهد داشت.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر ضرورت مشارکت مردم در توسعه فضای سبز شهری اضافه کرد: باید با اعمال سیاست های تشویقی، زمینه مشارکت مردم برای زیباسازی محیط زندگی خود و افزایش سرانه فضاهای سبز را فراهم کنیم.

کمالی زاده تصریح کرد: با تلاش سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری و مشارکت مردم در آینده نزدیک چهره شهر شاداب و با طراوت خواهد شد.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

رئیس کل نظام پزشکی کشور:هزینه واقعی شدن تعرفه را بیمه باید تامین کند

آیین باور – افزایش تعرفه ها نباید از جیب مردم پرداخت شود، در حال حاضرتعرفه …

دلت خوش است؟ نه! دلم خون است!

یادداشت/ به قلم احسان محمدی : در مترو جوانی آمد جلو و بعد از احوالپرسی …

دیدگاهتان را بنویسید